Klíšťat na zahradě se snadno a rychle zbavíte jedním jednoduchým trikem

Tento krok se vám možná bude zdát jako nesplnitelný, ale věřte, že postupem času můžete jednoduše eliminovat klíšťata na vaší zahradě. Budete potřebovat pouze hůl, světlou látku, pinzetu a nádobu na klíšťata. Zbavte se jich pomocí snadného triku a neohrožujte tak zdraví své i celé rodiny.

Použití je spolehlivé a jednoduché

Tato technika není používaná pouze u nás v Česku, ale i po celé Evropě. Jedná se o efektivní a jednoduchý způsob, jak bez chemikálií dostat ze své zahrady co nejvíce klíšťat. Použijte tkaninu, jako je flanel nebo bavlna, kterou připevníte k dlouhé tyči. A pomocí tohoto jednoduchého zařízení vyjděte na vaši zahradu. Látkou otírejte stromy, květiny, ale i trávník, projděte tak pomalu celou zahradu a poté se podívejte na tkaninu. Vezměte si pinzetu a všechna klíšťata z tkaniny pomalu oddělejte do sklenice. Je známo, že mnoho lidí s ohledem na povětrnostní podmínky a terén, dokážou za jednu hodinu nasbírat až několik desítek klíšťat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Provádějte pravidelně

Zkuste tuto jednoduchou techniku provádět pravidelně. Můžete se tak z velké části zbavit těchto nežádoucích pavoukovců. Sami odborníci ale připouštějí, že i když použijete tuto vychytanou techniku odchytu klíšťat, nezbavíte se jich úplně, ale často můžete zjistit, jak velký výskyt klíšťat na své zahradě máte. Velká část z nich bude odchycena, a tím pádem minimalizujete riziko přisátí klíštěte. To jistě stojí za to, protože takoví nevítaní hosté přenášejí nemoci, jako je lymská borelióza a klíšťová encefalitida. Obě nemoci mohou být pro člověka velmi nebezpečné. Období s nejvyšším výskytem klíšťat trvá od dubna až do listopadu. Pokud se klíšťat bojíte, můžete se ochránit vakcínou nebo spreji.

Zdroj: https://www.gardentech.com/blog/pest-id-and-prevention/protecting-your-lawn-and-garden-against-ticks