Knihy vtisknou každému interiéru osobité kouzlo. Nebojte se ani netradičních nápadů

Knihy jsou velmi oblíbeným dárkem a potěšit jimi můžete i ty, kteří obvykle příliš nečtou. Ať zajímá vaše přátele nebo rodinu cokoli, vždy najdete správnou knihu, která je zaujme a potěší. Kromě mnoha příjemných chvil, které strávíte v přítomnosti svých hrdinů a uvolníte se po dlouhém a náročném dni v práci, můžete svůj domov knihami také krásně ozdobit. V interiéru totiž působí nádherně a docílíte díky nim velmi příjemné a uklidňující atmosféry.

Ukažte návštěvám své oblíbené příběhy

„Knihy nejsou jen předměty, jsou to také dekorace. Stojí za to mít jich několik po ruce v obývacím pokoji nebo ložnici, blízko postele nebo je například dát jako obrazy na polici. Jiné knihy se mohou stát perfektním dekorativním prvkem,“ říká Aleksandra Dobrzyniecká, designérka interiérů IKEA.

Nebojte se, nemusíte si hned pořizovat nový a velký nábytek. Knihovna není žádnou podmínkou. Na instagramu najdete hodně inspirace, jak si dekorováním poradit, aniž byste museli mít klasickou knihovnu. Ta je obvykle velká a do menších prostorů je těžké ji umístit. Naštěstí můžete dekorovat velké množství knih, i když nemáte příliš mnoho místa.

Zdroj obrázku: Freepik

Police jsou základ

Jistě vás jako první napadnou police, kterých můžete mít podle potřeby a místa. Vhodné je mezi knihy vložit také nějaké drobné dekorace nebo živé květiny. Poskládat je můžete klasicky jako do knihovny, anebo vzít menší množství titulů a nastavit je přední stranou dopředu, aby byla vidět obálka. Pokud budou mít zajímavou obálku, je to naprosto ideální. Navíc je můžete stylizovat nejen podle autorů nebo žánrů, ale také barev.

Věřte, že možností máte obrovské množství. Záleží pouze na vaší fantazii, stylu interiéru a místě, které máte k dispozici. A pochopitelně také na počtu a typu knih, které budete rozmisťovat po pokoji. Tato dekorace se nejvíce hodí do obývacího pokoje a ložnice, ale stejně krásně budou vypadat také v jídelně nebo dětském pokoji. Do koupelny a na záchod nejsou příliš vhodné kvůli vysoké vlhkosti, která postupně papír zničí.

Zdroj: https://stylecaster.com/decorating-with-books/