Beautiful 1867431 1920

Knírek není ozdobou ženské krásy. Správné odstranění zpomalí jeho opětovný růst

Nežádoucí knír je strašákem každé ženy a může se jevit jako velký problém. Řešení existuje, a tím je laserové ošetření. Ne ale každá na takové ošetření má finance. Rádi bychom vám prozradili pár užitečných způsobů, které vám pomohou se této estetické vady zbavit. Nebude to složité a zvládnete to v pohodlí domova. 

Použití pinzet

Používat pinzetu? Drastické, ale na chvíli účinné. Někdy se ovšem může stát, že knír roste dokonce rychleji, když jej začnete takzvaně protrhávat. To stejné platí i u holení. U tohoto způsobu odstraňování knírku je větší pravděpodobnost zhoustnutí a rychlého dorůstání chloupků.

Zdroj obrázku: Pixabay

Depilace voskem

Depilace tímto způsobem je účinná, pro některé ženy bolestivá, ale věřte, že čím častěji knír budete trhat tímto způsobem, tím méně vám bude růst. Můžete si koupit depilační pásky nebo si zajít k odborníkovi. Bohužel doba pandemie nepřeje otevření kosmetických salonů, proto se spousta žen rozhodne s tímto problémem bojovat doma. Takové depilační proužky můžete koupit od šedesáti do zhruba tří set korun. To jistě není závratná suma. Doporučujeme dodržovat přesný návod, který je vždy přibalený u depilačních proužků. Druhá rada zní: netrhejte chloupky pod nosem ráno. Pokožka bude podrážděná, oteklá a červená. Použijte pásky večer před spaním. Pleť se do rána zcela zklidní. Po strhnutí je třeba odstranit zbytky vosku speciálním prostředkem. Také je třeba pleť ošetřit, a to nejlépe olivovým olejem. Dodržujte směr strhnutí i postup po aplikaci, abyste pleť ošetřili a příštích pár dnů stopy po stržení nebyly znatelné.   

Zdroj obrázku: Pixabay

Depilační krémy

Jako poslední bychom vám rádi představili depilační krém, který je pro použití jednoduchý a navíc bezbolestný! Jedná se o krém, který jednoduše natřete na chloupky pod nosem, necháte přibližně pět minut působit a poté tamponkem setřete. Stačí pleť umýt a natřít hydratačním krémem. To je vše – jednoduché a rychlé řešení. Častým používáním kořínky chloupků odumírají a tolik se netvoří.