Koberec dostává každý den zabrat. Všechny skvrny zmizí díky jedinému prášku z kuchyně

Máte špinavé oblečení nebo koberec, ze kterých nejdou vyprat skvrny od červeného vína nebo krve? V domácnosti se najde spousta potravin, které barví, a dostat fleky z tkanin není žádná legrace. Nejlepší je zasáhnout ihned, ale ne každý má tu možnost. Proto existují i domácí metody čištění skvrn, které používaly už naše babičky, a byly moc spokojené. V jejich době ani nebylo možné sehnat kvalitní odstraňovač skvrn v obchodě.

Jak vyčistit koberec a oblečení?

Nejen oblečení, hlavně koberce jsou velmi často znečištěné nejen skvrnami od pití, ale také od jídla. Pokud nezasáhnete včas, může se skvrna dostat do hloubky vláken a potom už ji nikdy neodstraníte. Jednejte tedy rychle, nejlépe za pomoci domácích prostředků, které jsou nejen účinné, ale také neškodí životnímu prostředí a můžete je používat v případě, že máte doma malé děti.

A jaké prostředky tedy budou fungovat na odstranění skvrn? Sáhněte do kuchyně a vytáhněte obyčejnou mouku. Je to totiž nejlepší prostředek na čištění skvrn, který používali lidé už před mnoha lety. Chemikálie nebudou mít šanci. Jak ale začít se samotným čištěním? Mnoho z nás začíná tím, že hned aplikuje prostředky na čištění, to je ale chyba. Koberec musíte nejdříve důkladně vysát.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaký máte doma koberec?

Čištění samotné pak musíte přizpůsobit druhu koberce, který máte doma. Jinak budete čistit ten, který má krátký vlas, a jinak zase ten s dlouhými vlákny. Bude nutné vědět, z jakého materiálu je koberec vyrobený, abyste ho naopak nezničili. Díky dobrým znalostem se vyhnete dalším problémům s čištěním koberce. Bramborovou mouku můžete použít na všechny typy koberců.

Špína se velmi často dostane až do hloubky vláken, proto je potřeba zasáhnout rychle. Nečistoty můžete odstranit právě bramborovou moukou. Posypte jí celý koberec a nechte chvíli působit. Abyste dosáhli skvělého výsledku, mouku do koberce můžete vtlačit pomocí vysavače nebo kartáče. Nechte několik hodin působit a poté běžte koberec ven vyklepat. Dokud se z něj bude prášit, obsahuje nečistoty a prach. Poté už koberec nevysávejte.

Zdroj: http://myfairmaid.com/5-ways-to-freshen-up-your-carpet-in-your-home/