Kočka vyjadřuje svou náklonnost různě. Toto jsou signály, že jste pro ni na prvním místě

Olizuje vám kočka obličej, ruce nebo vlasy? Myslíte si, že si vás chystá k jídlu? Je to omyl! Dává vám najevo, že patříte do její smečky a počítá s vámi. Důvodů, proč se takto chová, ale může být mnohem více. Kočičí chování se neustále studuje, protože jsou to zvířata, která jsou velmi tajemná, a lidé chtějí odhalit některá jejich tajemství. Proč kočka svého majitele olizuje a může projevit své city?

Proč kočka olizuje lidi?

Důvodů, proč vás kočka olizuje, může být mnoho. Některé vás možná překvapí. Nejvíce si ale kočky olizováním značkují svého majitele, aby ho přijaly do své smečky. Nemusíte se tak bát, že si vás připravuje k večeři. Také další důvody vás jistě napadnou. Všimli jste si někdy, že kočka olizuje svá koťata a potom je zakousne? To dělá také u lidí.

Olizováním a následným kousnutím kočka svá koťata učí se snadno bránit a to samé aplikují dospělé kočky na svého majitele. Je totiž součástí jejich smečky a je potřeba počítat s tím, že kočka denně bude vyjadřovat své city právě vám. Kočky vám důvěřují a nemají jak toto dokázat, proto své majitele často olizují nebo se o ně otírají. Značkují si tak své teritorium.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlasy nebo obličej? Své kočce voníte

Kočka nechává na svém majiteli pachové stopy, kterými si vás značí. Snadno pak vycítí konkurenci, a jestli máte koček více, budete neustále olizováni, protože kočka bude chtít na vás mít pouze ten jeden svůj pach. Ukazuje tak svou lásku a oddanost. Dospělá kočka pak přenáší své chování na svá koťata a užít si tak můžete mnoho legrace. I při samotném hlazení se může kočka olizovat, nebo se pustí přímo do vás.

Kočka při hlazení může nejen příst, ale také vám může olizovat ruce. Je to známka toho, že je vám skutečně oddaná. Kočka chce vaši společnost a dává tím najevo, že jste součástí jejího života. Může se také stát, že vám kočka bude olizovat obličej, nebo dokonce vlasy. To je dané zase tím, že se často mažete krémy nebo používáte aromatické šampony.

Zdroj: https://www.pumpkin.care/blog/why-does-mycat-lick-me/