Cat 5281165 1920

Kočky neničí nábytek záměrně, jednoduchými triky ochráníte drahé vybavení v každé domácnosti

Každý, kdo chová kočky, musí vědět, že je někdy náročné naučit ji škrábat si drápky na místech, které jsou k tomu určené. I nevinná zábava se může zvrtnout v bitvu mezi kočkou a vámi a vy si můžete odnést několik šrámů. Kočičí drápky jsou velmi ostré a je zapotřebí, aby si je kočka sama obrušovala. Bohužel k tomu využívají spíše nábytek než kočičí škrabadla přímo k tomu určená. 

Schytat to mohou také květiny, záclony nebo koberce

Než kočku naučíte, že se nesmí škrábat nábytek, může to trvat několik měsíců. Existuje ale několik triků, díky kterým se to kočka naučí snadněji a nebude nábytek ničit. Proč vlastně kočky používají drápky ke škrábání nábytku? Nejdříve se tím zbaví šupin, které drápy obklopují. Také se chtějí protáhnout po dlouhém odpočinku. Škrabadlo jim můžete připravit i sami, stačí k tomu několik dřevěných válců, které můžete obmotat sisalem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kočky jsou ale své a může chvíli trvat, než si škrabadla všimnou. Můžete ho ale nastříkat sprejem, který přiláká jejich pozornost. Jedná se o hlavně o kozlíkové spreje. Kozlíkem se naplňují tak hračky, aby si s nimi kočky hrály. Jeho vůně je pro ně jako droga. 

Některé kočky nábytek neničí úmyslně, mohou tak upozornit na problém

Jestliže vám kočky škrábe nábytek a zároveň ignoruje místa k tomu určená, drápy raději zkontrolujte, jestli s nimi kočka nemá nějaký problém. Mohou zarůstat nebo jinak vybočit a kočka vás škrábáním nábytku upozorní, že jí to bolí a je potřeba pomoci. Jestliže si na úpravu drápků sami netroufnete, navštivte veterináře. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Květináče by měly být z dosahu koček. Mají rády okusování listů rostlin, ale některé pro ně mohou být jedovaté. Řešením je kočičí tráva, kterou snadno vysadíte doma a kočkám pomůže nejen ukojit chuť po rostlině, ale také se jim zlepší fungování trávicího systému. 

Kočky většinou nespí v pelíšcích, které jim pořídíte. Milují různé krabice a všechno, co vlastně pelíšek není. Vejdou se do takových míst, že je tomu těžké uvěřit. Některé kočky také rády hrabou v půdě, ve které máte zasazené rostliny. Do květináče můžete dát citrusovou kůru nebo kočku vyděsit trochou vody.