Staffordshire Terrier Mutt Outdoors Happy Healthy Pets Concept

Kokosový olej má úžasné účinky nejen na lidské zdraví. Dopřejte tento poklad i svému pejskovi

Zdravotní přínosy kokosového oleje pro člověka jsou obecně známým faktem. Kokosový olej je ale prospěšný také pro naše čtyřnohé mazlíčky. Stejně jako my máme svou každodenní rutinu a pečujeme o své tělo, to samé bychom měli dopřát našim pejskům. Přírodní produkty jsou pro ně přitom stejně dobré jako pro nás. Než začnete s aplikací, měli byste se ale vždy poradit se svým veterinářem. K čemu je kokosový olej dobrý?

Srst a kůže

Před začátkem je důležité hlavně dávkování. Měli byste dávat jednu kávovou lžičku oleje na každých 5 kg psa. Používat ho můžete v mnoha nejrůznějších oblastech, včetně srsti a kůže. Má totiž stejný efekt jako u lidí. Srst i kůže psa bude nádherně lesklá a krásná. Důležité je to především pro starší psy, u kterých je srst obvykle hrubá a matná kvůli jejich věku nebo nedostatku vitamínů ve stravě. Kromě toho jej můžete aplikovat také na suchou kůži, ekzém, kousnutí od hmyzu nebo plísňové infekce.

Zdroj obrázku: Freepik

Nepříjemný zápach

Možná si to nechcete přiznat, protože svého psa milujete, ale jedno nejde popřít. Čas od času jednoduše nevoní hezky. Můžete ho pochopitelně vykoupat pomocí psího šamponu, ale kromě toho na něj můžete aplikovat kokosový olej, který vyřeší problémy se zápachem z tlamy i srsti. Budete se možná divit, ale funguje to stejně i u lidí. My ho také používáme pro tzv. oil pulling, a můžeme ho dokonce používat jako deodorant.

Ztráta váhy a zažívací problémy

Někdy se stává, že pes trochu přibere na váze. Je to běžné hlavně u starších psů. Přidejte mu trochu kokosového oleje do běžného krmení a uvidíte, že mu můžete hodně pomoci. Olej totiž pomáhá absorbovat živiny a zlepšuje metabolismus. Díky tomu si váš pes nejen udrží štíhlou linii a zdravou váhu, ale také ho můžete zbavit nepříjemných zažívacích potíží. Vyzkoušejte tento multifunkční přírodní prostředek a uvidíte, že hodně zlepší život nejen vám, ale také vašemu čtyřnohému příteli.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coconut-oil-for-dogs