Kokosovy Olej1

Kokosový olej nabízí zdravější variantu vaření a přírodní voňavou kosmetiku

Kokosový olej nemusíte používat jen v kuchyni při přípravě různých pokrmů, může vám pomoci i jinak. Není žádným tajemstvím, že kokosový olej má mnohá další využití než jen v potravinovém průmyslu. Věděli jste, že kokosový olej může být nápomocný v boji proti kožním problémům a pro podporu metabolismu nebo dobrého chrupu? Zde najdete nejpoužívanější způsoby kokosového oleje.

Smažení

Víte o tom, že kokosový olej je nejlepším olejem pro smažení na pánvi? Taje při nízké teplotě, díky tomu je možné rychle začít smažit. Pokud vám ale vadí vůně kokosu nebo jeho chuť, raději se mu při smažení vyhněte. Pokrmy smažené na kokosovém oleji mohou mít lehce kokosovou příchuť. Pokud vám ovšem nevadí, usmažíte na něm řízky, karbanátky i obalovanou zeleninu včetně sladkých pokrmů. Ze sladkého můžete vyzkoušet třeba palačinky nebo lívance.

Zdroj obrázku: Freepik

Zlepšení metabolismu

Kokosový olej, který projde trávicím traktem, je také velmi dobrou potravinou, která pomůže zlepšit metabolismus. Díky tomu podpoří fungování trávicího systému a může také urychlit spalování tuků, díky čemuž můžete lépe a rychleji zhubnout. Pokud tedy máte možnost a nevadí vám vůně a chuť kokosu, vyzkoušejte olej při přípravě různých jídel.

Kožní problémy

Kokosový olej se vám bude doma hodit také v případě, že vás trápí kožní problémy. Pomůže zmírnit zánět, zlepšit ekzém i zahojit suchá místa. Pokud se tedy potýkáte s jedním z těchto kožních problémů, kupte si v drogerii sklenici kokosového oleje. Ten pravidelně třete na místech, kde se problémy vyskytují. Tento olej můžete používat dlouhodobě.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě toho je kokosový olej také jednou ze složek mnoha kosmetických přípravků, což dosvědčuje příznivý vliv na pokožku. Je velmi vhodný pro všechny věkové kategorie. Můžete jej použít i při problémech s pokožkou těch nejmenších dětí. Jedná se o přírodní produkt, který vám nemůže nijak ublížit.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/coconut-oil-uses