ripe-half-cut-coconut-with-green-leaves-wooden-background

Kokosový olej stále nabírá na popularitě a právem. Je vynikající pro použití nejen v kuchyni

Kokosový olej, který svou konzistencí připomíná máslo, si získává stále více oblíbenců. Někteří na něm připravují pokrmy, jelikož je zdravější než klasický olej, někdo nedá dopustit na jeho použití v domácí přírodní kosmetice. To ale není všechno, co z kokosového oleje můžete vykouzlit. Podívejte se, kde všude se hodí.

Vyleští kůži

Máte doma koženou sedačku, ale častým používáním už je zašlá? Otřete ji jemným hadříkem namočeným v kokosovém oleji a rozleštěte po celém povrchu. Zároveň se tak zbavíte nečistot. Podobně můžete kokosový olej použít i na dřevěný nábytek. Připravte si směs ze tří lžic oleje a dvou lžiček citronové šťávy. Na nábytek směs nanášejte ideálně flanelovým hadříkem. Bude se krásně lesknout.

Žvýkačka přilepená na koberci se dá odstranit hadříkem s kokosovým olejem, kterým budete oblast potírat tak dlouho, dokud žvýkačka nezměkne. Půjde pak snáze odstranit například dřevěnou špachtlí nebo dřívkem od zmrzliny. Olej si poradí i se zaseknutým zipem. Natřete na něj trochu kokosového oleje a uvidíte, že bude zase fungovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbaví sklenice nálepek

Když vatový tampon namočíte do kokosového oleje a přitisknete ho na sklenici v místě, kde zůstaly zbytky nálepky, půjde lépe vyčistit. Olej pronikne do papíru a změkčí ho. Vám pak bude stačit jen místo otřít. Jelikož se kokosový olej díky své konzistenci nanáší lépe než klasický olej, snadno s ním promažete zasekávající se nůžky nebo zbavíte svícen skvrn od vosku.

Ačkoliv se to zdá nepravděpodobné, tento zázračný olej pomůže i v případě, že vám make-up obarvil oblečení. Pokud na látku okamžitě nanesete kokosový olej, nezanechá na ní trvalou skvrnu. Pak ihned omyjte. Olej naneste na kůžičku nehtů před lakováním, abyste dosáhli precizních výsledků. Přebytečný lak půjde z kůže mnohem snáze odstranit. V neposlední řadě můžete olej použít, když nemůžete sundat prsten z prstu.

Zdroj: https://www.netmeds.com/health-library/post/virgin-coconut-oil-uses-nutrition-and-health-benefits