Kolik jsme schopné utratit za krásu

Andi_Graf / Pixabay

Abychom se líbily a vypadaly jsme dobře, investujeme peníze do oblečení, doplňků, solárií, cvičení. Chodíme na nehty, melíry, ke kadeřníkovi, ke kosmetičce, ale všechno toto něco stojí. Víte, kolik peněz vůbec za takovéto věci měsíčně utratíte?

My vám zde neřekneme přesnou částku, ta je samozřejmě individuální, ale zkuste si každou investici do krásy napsat a nebudete se stačit divit tomu, kolik peněz vás taková krása měsíčně vlastně stojí. Možná vám vyjde vyšší částka, než jakou byste dala za potraviny a pokud jste dietový typ, který příliš nejí, pak je to více než jasné.

Velmi záleží na tom, jaké oblečení si pořizujete, jestli nakupujete ve slevách, zda jsou pro vás důležité značky, nebo je vám celkem jedno, co si koupíte, hlavně že vám to sluší.

To samé platí o kosmetice. Někdo používá kosmetiku, která je dražší, někdo se spokojí s kosmetikou, která je levnější.

Ne každý chodí cvičit, nebo se opalovat do solária a i kadeřnické a kosmetické služby jsou individuální. Záleží na tom, kam si zajdete. Nicméně asi každá z nás každý měsíc něco do své krásy investuje. Češky jsou tímto vyhlášené a stojí si na žebříčku prvních míst. Najdou se samozřejmě i takové ženy, které svůj vzhled vůbec neřeší a spokojí se s jednou bundou na zimu řadu let.

Většina ale o sebe dbá a snaží se vypadat velice dobře. Pro ně jsou pak investice opravdu vyšší. I když nám přetékají skříně oblečením, i tak si stále máme potřebu dokupovat nové, moderní kousky, které nás udělají zajímavými.

Kosmetika je věc, která nám při delším používání dojde a tak je třeba opět jít a zakoupit si novou. Za krásu pak utratíme skutečně balík, a pokud nad tím dopodrobna nepřemýšlíme, ani nám to nedojde. Pokud si však budete psát výdaje za vaši krásu, asi se ve finále budete hodně divit.