Komáří bodnutí může vést k otoku i bolesti. Domácí prostředky přinesou rychlou úlevu
Bodnutí komárem je vždy velmi nepříjemné. Svědivé pupínky jsou jasným důkazem toho, že jste se potkali s tímto hmyzem. V tuto chvíli můžete použít prostředky proti kousnutí z lékárny, ale stejně tak můžete zvolit prostředky, které máte neustále doma. Budou stejně účinné a mnohem levnější. Navíc jsou ekologické, takže se nemusíte obávat jejich použití.
Příznaky po setkání s komárem
Říká se, že komáři koušou, ale ve skutečnosti nás bodají. Může za to jejich ústní aparát, který při tom používají. Komáři jsou vybaveni třemi páry jehel. První pár má zoubky a slouží k propíchnutí kůže. Druhý pár kůži nadzvedne a vstříkne do krve sloučeniny, které brání jejímu srážení. A posledním párem komár pije krev.
Všichni víme, jak vypadá bodnutí od komára. A všichni víme, jak to svědí. U někoho je reakce silnější a u jiných lidí slabší. Na to musíte pamatovat. U některých lidí se totiž může objevit alergická reakce na sloučeniny přenesené z komára, která se projevuje svědivou bublinou, bolestí, červenou skvrnou a otokem. Bodnutí přitom zmizí až po několika dnech.
Co udělat s bodnutím?
V lékárně zakoupíte gely, které blokují uvolňování histaminu. Díky tomu vás místo přestane svědit. Stejně bude působit také aloe vera nebo mentol. Využít ale můžete také chladivé obklady, které lokálně snižují zánět, zmírní svědění a nepohodlí. Přiložit můžete i pár kostek ledu přímo na kůži. Nechte je tam ale jen krátce, aby nedošlo k nepříjemným omrzlinám.
Efektivní metodou je také plátek citronu nebo cibule, obklad z citronové vody nebo roztok s jedlou sodou. Jablečný ocet si také poradí se svěděním a pálením. Použít ale můžete také sražené mléko (kefír) nebo heřmánek. Puchýřů se můžete zbavit díky tření listů jitrocele, máty nebo bazalky. Jak vidíte, existuje hodně babských rad, které můžete využít a doopravdy na komáří bodnutí fungují.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/outdoor-health/home-remedies-for-mosquito-bites