Mosquito White Mosquito Wire Mesh Net Mosquito Disease Is Carrier Malaria

Komáři si vybírají specifický typ lidí. Někteří mají mnohem větší šanci, že je komár bodne

Komáři jsou velmi otravní a během pobytu venku nám znepříjemňují život. Ukázalo se, že naprostá většina komárů si za své oběti vybírá lidi, kteří mají určité vlastnosti. Kvůli tomu si někteří lidé kempování nebo zahradní party nikdy neužijí. Proč si komáři vybrali právě vás jako svou oblíbenou večeři? Může za to hned několik faktorů. Podívejme se, o které se jedná.

Jedním z faktorů je krevní skupina

Výzkumy ukázaly, že lidé s krevní skupinou 0 jsou nejoblíbenější potravou komárů. Jestli máte tuto krevní skupinu, máte 83procentní šanci, že budete bodnuti komárem. Méně oblíbení jsou jedinci s krevní skupinou B, ale jestli máte krevní skupinu A, vyhráli jste loterii. Máte totiž dvakrát menší šanci, že budete napadení komáry. Komáři ucítí krevní skupinu po čichu, takže ji poznají mnohem dříve, než se k vám přisají.

Zdroj obrázku: Freepik

Komáři milují ženy, a to hlavně těhotné

Vědci zjistili, že komáry velmi přitahuje také estradiol. To je ženský pohlavní hormon ze skupiny estrogenů. Ženy, které mají hladinu tohoto hormonu vyšší, jsou pro komáry mnohem přitažlivější. Těhotné ženy jsou také u komárů oblíbené, protože vydechují více oxidu uhličitého. Navíc mají vyšší tělesnou teplotu. Podle odhadů dokonce komáři napadají těhotné ženy až dvakrát více než všechny ostatní osoby.

Tělesná teplota je rozhodujícím kritériem pro komáry

Horké dny jsou velmi příjemné, ale také nám zvyšují tělesnou teplotu. Během pocení se z těla uvolňuje směs čpavku, kyseliny mléčné a kyseliny močové. To je lákavý koktejl, který si užije každý komár.

Kyselina mléčná se produkuje také při cvičení, takže si musíte dávat pozor, jestli chcete cvičit venku. Tělesná teplota zvyšuje riziko kontaktu s komáry. Jestli se jim chcete vyhnout, můžete používat repelenty nebo přirozené vůně, které komáři nemají rádi. Patří mezi ně například citrusy.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/why-do-mosquitoes-bite-some-people-more