Green Red Enchiladas With Mexican Sauces

Kombinace některých potravin tělu vůbec neprospěje. Jídlo ztratí své nejcennější složení

Některé druhy potravin by se neměly mezi sebou kombinovat, protože by tím ztratily cenné živiny a další potřebné látky, které tělo potřebuje. Je tedy vhodné si před sestavením jídelníčku zjistit, jaké potraviny nejsou vhodné jíst společně a jaké byste neměli kombinovat, protože to není dobré pro tělo.

Nemíchejte do čaje med a rybu nejezte s brokolicí

Jestli do horkého čaje přidáte med, zničíte tím jeho léčivé vlastnosti – již nebude vhodným antibiotikem a ztratí se protizánětlivé vlastnosti, které med má. Jestli máte chuť na rybu a zároveň na brokolici, není vhodné tyto dvě potraviny míchat dohromady. Brokolice je totiž plná látek, které zamezí vstřebávání jódu z ryb do těla. Tím pádem budete mít v těle nedostatek jódu, což postupem času může znamenat zdravotní problémy.

Okurka by se zase neměla míchat s rajčaty, i když to tak mnoho lidí dělá, protože si nejčastěji mícháme salát z okurek, rajčat a paprik. Okurka ale obsahuje látku askorbinázu, což je enzym oxidující vitamin C. Jestli přesto chcete tyto dva druhy zeleniny kombinovat, je nutné okurku pokapat citronovou šťávou.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé potraviny sice můžete míchat, ale nedostanete do těla potřebné vitaminy

Každé tělo je sice jiné, ale každé potřebuje dostatečný počet minerálů, vitaminů a dalších cenných živin a látek. Proto je vhodné sledovat, co jíte a jak máte sestavený jídelníček. Je možné obrátit se na odborníka, protože ten bude přesně vědět, jaké vitaminy vám scházejí a co naopak musíte doplnit, abyste se dobře cítili.

Někdo si ale jídelníček sestaví svépomocí. Je to také varianta, a pokud budete opravdu hubnout a nabírat svaly podle svých představ, budete vědět, že to funguje. Postupně si zvyknete na to, co vaše tělo potřebuje, a podle jeho signálů, které vyšle, budete přesně vědět, jaké potraviny máte konzumovat.

Zdroj: https://www.india.com/lifestyle/5-harmful-food-combinations-you-must-avoid-2395160/