Konec hladovění a přísné diety. Cesta k efektivnímu hubnutí je mnohem snazší a příjemnější

Co udělat pro to, aby se vám podařilo shodit několik kilogramů, které se už ale nikdy nevrátí zpět? Dieta by neměla být jen jednorázová záležitost, nýbrž životní styl, který už budete navždy dodržovat. Proto je nutné, aby vás jídlo bavilo, chutnalo vám a dobře vypadalo. Dieta by neměla být mučení hladem, ale naopak.

Zbavte se věčného jojo efektu

Jojo efekt je noční můra každé ženy. Jestli zhubnete přebytečné kilogramy a vrátíte se zpátky k původní stravě, nemůžete se divit, že se kila vrátí zpět a k nim i něco navíc. Takové váhové výkyvy se mohou podepsat hlavně na vaší náladě, ale také se mohou objevit zdravotní problémy. Každý pokus o zhubnutí bude obtížnější a zdravotní potíže se budou prohlubovat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak tedy zatočit s přebytečnými kilogramy, aby se už nikdy nevrátily? Dieta většinou znamená, že budete několik týdnů trpět, abyste se cítili dobře ve svém těle. Dieta ale nemusí být složená z hladovky a potravin, které se nedají jíst. Je velmi špatné pro trávicí systém a vůbec tělo, jestli se zaměříte pouze na jednu potravinu, kterou konzumuje pořád dokola, jen jinak připravenou.

Jestli chcete zhubnout dlouhodobě, udržujte si kalorický deficit

Možná to bude znít neuvěřitelně, ale čím víc toho budete jíst, tím budete hubenější. Je nutné si spočítat, kolik kalorií během celého dne můžete přijmout, a podle toho si odvodit, kolik musíte jíst, abyste hubli. Nestačí jíst jedno jídlo denně, pokud v něm nebudou obsažené všechny živiny, které tělo potřebuje.

Zdroj obrázku: Freepik

Bílkoviny, tuky, cukry i vláknina musí mít své zastoupení. Dostatek zeleniny a vlákniny přispěje ke zlepšení trávení, dostatek čisté vody zase udrží vaše tělo v kondici. Nezapomínejte také na pravidelné sportování, hlavně takové, co vás bude bavit. Dieta už nemusí být slovo, které vás bude celý život pronásledovat. Hubnutí si můžete užít a nakonec možná dojdete k rozhodnutí, že zdravý životní styl není vůbec špatný.

Zdroj: https://lazy-girl.tips/lose-weight-without-suffering/