Young Woman Ironing Clothes

Konec úmornému žehlení. S těmito triky to půjde efektivněji a snáz

Žehlení je jednou z nejvíce nenáviděných domácích aktivit. Hromady oblečení po vyprání účinně odrazují lidi od toho, aby sáhli po žehličce. Hladké a pečlivě vyžehlené oblečení je ale zároveň naší výkladní skříní a základním prvkem elegantního nebo obchodního obrazu. Zjistěte, jak žehlit rychleji, efektivněji a méně unavujícím způsobem. Díky několika jednoduchým trikům bude vaše oblečení hladké, hebké a příjemné na dotek.

Zdroj obrázku: Freepik

Praní

Chcete-li se se žehlením vypořádat rychleji, musíte zajistit správnou kvalitu praní. Prvně neplňte buben celý, ale pouze do tří čtvrtin prostoru, oblečení se bude méně mačkat. Je také důležité, zejména u bavlny a jiných přírodních materiálů, používat co nejnižší odstředění. Do pračky také můžete přidat sklenici octa, díky kterému budou tkaniny měkčí na dotek a méně náchylné na pomačkání. Ocet oblečení také osvěží, zachová barvu oděvů a černé prádlo ochrání před vyblednutím.

Sušení

Správné vysušení vypraného oblečení způsobí, že žehlení není nutné. Po vyjmutí z pračky je třeba každou tkaninu opatrně vyklepat, vyhladit a poté zavěsit. Oblečení je nejlepší zavěsit vzhůru nohama a na šev nasadit kolíčky, na oblečení nevznikají nevzhledné záhyby. Oblečení vyrobené z umělých tkanin se při takovém zavěšení samo narovná. Bavlněné košile, šaty a jemné blůzy se nejlépe suší na ramínkách – díky tomu neztratí svůj tvar a jejich žehlení bude mnohem rychlejší a jednodušší. Je také důležité začít žehlit oblečení, když je ještě mírně vlhké.

Zdroj obrázku: Freepik

Triky k žehlení

  1. Hliníková fólie – Díky hliníkové fólii vyžehlíte oblečení dvakrát rychleji. Jednoduše ji vložte pod povlak na desce, lesklou stranou nahoru. Fólie bude odrážet teplo a oblečení bude žehleno na obou stranách současně.
  2. Domácí žehlicí sprej – Pro žehlení silně zmačkaných látek je nejlepší použít kapalinu na bázi octa, která usnadní a urychlí vyhlazení oděvu. Stačí smíchat ocet s destilovanou vodou v poměru 1 : 4, přidat do něho několik kapek oblíbeného éterického oleje a nalít do nádoby s atomizérem.
Zdroj: https://www.mollymaid.co.uk/newsletter/how-to-iron-clothes-more-efficiently/