Konec vybledlému oblečení. Těchto pět domácích triků pomůže uchovat zářivé barvy

Oblíbené oblečení po několika vypráních ztrácí svou sněhově bílou nebo jinou intenzivní barvu. Špatná kvalita látek i barviv či používání nevhodných pracích prostředků přispívají k vyblednutí. Kromě nákladných prostředků, kterých je na trhu mnoho, lze použít domácí pomocníky. Jaké?

Pepř

Může být překvapením, že ideálním způsobem, jak během praní uchovat barvu oblečení, je použití pepře. Stačí nasypat čajovou lžičku hrubě mletého pepře do bubnu pračky. Nejlepší je prát při nejnižší možné teplotě. Částice pepře odstraní zbytky čisticího prostředku z tkanin, a oblečení tak získá svou dřívější intenzivní barvu. Tato metoda funguje nejlépe pro černé a tmavé látky.

Zdroj obrázku: Freepik

Káva a čaj

Kávu i čaj spojujeme spíše s nevzhlednými skvrnami na oblečení, které jsou viditelné po rozlití těchto nápojů. Jsou však skvělé pro praní tmavých a černých tkanin, protože působí jako přírodní barvivo. Proto pomáhají udržovat intenzivní barvu. Jednoduše nalijte 250 ml šálku silné kávy (bez sedliny) nebo čaje do přihrádky na prací prášek.

Sůl

Stolní sůl lze použít také na lehčí oblečení a funguje stejně jako pepř. Odstraňuje zbytky čisticího prostředku z vláken tkaniny, pomůže ale také chránit materiál před vyluhováním barev. Nasypejte 100 g soli do bubnu pračky.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron

Citron je skvělý bělicí prostředek. Proto je ideální pro bílé oblečení, aby nezešedlo. Smíchejte vytlačenou šťávu ze dvou citronů se stejným množstvím vody a přidejte směs do prádla. Citron nejen osvěží barvu, ale také dodá prádlu příjemnou vůni.

Jedlá soda a prášek do pečiva

Soda a prášek do pečiva také obnoví sněhově bílou barvu oděvů, zvýší účinek pracího prášku a pomohou vrátit výraznou barvu oblečení. Při praní přidejte půl šálku jedlé sody nebo dva sáčky prášku do pečiva. Pro lepší efekt můžete také použít obojí. Kromě toho si soda dobře poradí se žlutým zbarvením od potu, zejména v podpaží.

Zdroj: https://www.feltonappliance.com/blog/prevent-clothes-from-fading