Zapach Z Bot1

Konec zapáchu z bot. Osvědčené triky ho zlikvidují i bez použití drahých sprejů

Zápach z bot je přirozená věc, ale nikdo ji nechce tolerovat. Je jasné, že pokud na tento problém trpíte, chcete se jej co nejrychleji zbavit. Je to totiž trapné a na veřejnosti velmi nevhodné. Jak na to?

Na vině zápachu jsou bakterie a mikroby, kterým vyhovuje vlhkost. Nevyplácí se kupovat drahé vonné spreje, protože ty zápach jen překrývají. Raději řešte problém od kořenů.

Prevence je zásadní

Klíčová je především dostatečná hygiena, pravidelná výměna ponožek a používání prodyšné obuvi. Také je vhodné se častěji přezouvat a klidně i měnit ponožky, je-li to nutné. V botách bychom také neměli chodit na boso a po nošení je dobré nechat je řádně vyschnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Nohám můžete také občas dopřát bylinkovou koupel. Výborná je třeba ta z dubové kůry, přesličky, mateřídoušky nebo z černého čaje.

Vytvořte si vonné sáčky do bot

Na výrobu budete potřebovat balíček listového čaje, vonný tymián nebo levandulový olej, pár hřebíčků a sáčky, které se vám vejdou do bot. Čaj i hřebíček vložte do mísy a přidejte pár kapek oleje. Vše promíchejte a umístěte do sáčků. Ty zavažte stuhou a vložte do bot. Sáčky dávejte do bot vždy na noc, abyste měli ráno voňavé boty.

Dejte boty do mrazničky

Velmi účinně může pomoci chlad. Zničí bakterie, které jsou zdrojem nepříjemného zápachu. Je však nutné dbát na to, abyste boty vkládali do mrazáku zcela suché!

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste sodu, zásyp nebo podestýlku

Mnoho lidí si nemůže vynachválit použití jedlé sody, prášku do pečiva, soli nebo kočičí podestýlky. Jedná se o velmi savé suroviny, které z bot vytáhnou veškerou vlhkost a společně s ní také zápach.

Vodka

Sbohem zápachu můžete dát i díky použití vodky. Tu je nutné smíchat s pár kapkami citronové šťávy a octa, aby nebyla vůně alkoholu tak výrazná. Tento roztok má přirozené dezinfekční vlastnosti a zahubí veškeré bakterie, které se v botách stihly nahromadit. Roztok vlijte do rozprašovače, boty jím pečlivě vystříkejte a nechte řádně vyschnout.

Zdroj: https://misterminit.eu/en_pt/blog/how-to-remove-bad-odor-from-your-shoes