Koreni

Koření je součástí každé kuchyně. Skvělé využití ovšem najde i jinde

Koření zlepšuje chuť pokrmů, usnadňuje trávení a celkově se stará o naše zdraví a vitalitu. A nejen to, existuje mnoho dalšího efektivního využití. Zjistěte jaké. Můžete například odpudit škůdce.

Černý pepř

Abyste zabránili vyblednutí černého prádla, přidejte do praní několik kuliček pepře. Nesypte koření přímo do zásobníku, ale ušijte plátěné pytlíčky, do kterých pepř nasypete. Vložte je do bubnu pračky a vyperte. Díky pepři se můžete zbavit i mravenců. Zasypte jejich cestičky a máte hotovo.

Zdroj obrázku: Freepik

Skořice

Voňavá skořice vás zbaví molů. Do kabátů ve skříni, které již delší dobu nenosíte, vložte několik tyčinek skořice. Můžete ji zavěsit i na tyč k oblečení. Zkuste také ušít bavlněné pytlíky a nasypat do nich lžíci skořice a lžíci sušených levandulových květů. Uložte do skříně. Aby koberec voněl, uděláte tak, že ho posypete skořicí, necháte působit a po několika hodinách vysajete.

Bobkový list

Bobkový list bude dokonale sloužit proti molům ve skříňkách v kuchyni. Na druhou stranu pokud zapálíte bobkový list v popelníku v místnosti, zavřete ji a vrátíte se po patnácti minutách, kouř z něho vám zlepší náladu.

Zdroj obrázku: Freepik

Hřebíček

Dvě lžíce ohřátého olivového oleje se sedmi mletými hřebíčky použijte jako přísadu do mycího prostředku na nádobí. Použijte nejlépe do myčky na nádobí. Smíchejte patnáct kapek, sklenici sody, půl šálku boraxu, čtvrt šálku kyseliny citronové a menší množství vložte do zásobníku do myčky.

Šalvěj

Tato bylina je skvělým a velmi silným lékem na mnoho zdravotních neduhů. Léčí zánět a čistí krev. Také dokáže odlákat malé rybenky z koupelny a toalety. Stačí do rohů rozložit větvičky šalvěje a rybenky se vůni obloukem vyhnou. To znamená i v koupelně. Pro zvýšení efektu můžete použít šalvěj, hřebíček a skořici.