Girl 3141766 1920

Kosmetičky našly způsob jak se vyhnout podráždění pleti, vše je o správném postupu

Osvojte si důležité a účinné tipy na správné čištění pleti. Nejen, že vaše pleť bude o mnoho krásnější a zářivější, ale také se vyhnete nepříjemnému zarudnutí nebo zanášení pórů díky nesprávnému čištění. Přečtěte si, jak ke správnému hloubkovému čištění přistupovat,

Pravidelné hloubkové čištění pomůže pleti ke zdravému vzhledu

Pečlivost, správný postup a pravidelnost. To jsou tři důležité faktory u čištění pleti. Díky nim si zaručíte krásnou a zdravou pleť, bez podráždění nebo červených fleků či černých teček v zanesených pórech. Díky správnému hloubkovému čištění dostanete do svého obličeje zpátky:

  • zářivý efekt
  • mladistvý vzhled
  • zdravou pokožku
Zdroj obrázku: Pixabay.com

V první fázi je důležité důkladné odlíčení

Abyste svou pleť důkladně připravili k očistě, je potřeba nejdříve umýt veškerou kosmetiku i denní nános běžného prachu. Odličte jemným krémem a vatovým tamponem všechny stopy kosmetiky, mastných přípravků. K tomu vám pomohou nejrůznější micelární vody nebo odličovací krémy či oleje. Po odlíčení se doporučuje ještě opláchnout obličej vlažnou vodou pro úplné odstranění všech zbylých částí nečistot.

Po důkladném čištění pleti od kosmetiky a make-upu přejděte do druhé fáze — hloubkové čištění. k tomu použijte jakýkoliv přípravek s hrubými částicemi pro peeling a drsnější masáž pokožky. Můžete zvolit buď přípravek, který koupíte jednoduše v drogerii a nebo si například takový peelingový krém vyrobit doma, s příměsí kávové sedliny.

Na peeling používejte houbičku nebo kartáček, obě tyto pomůcky však důkladně omyjte po každé aplikaci. Zabráníte tak shromažďování bakterií. Po čištění ještě nezapomeňte krouživým pohybem pleť namasírovat, aby se řádně prokrvila každá buňka na obličeji. Peeling poté opět opláchněte ve vlažné vodě.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokožku sušte vždy jen ručníkem určeným na obličej. Používáním jednoho ručníku na všechny části těla si zaděláváte na další problém v podobě možných bakterií nebo nečistot do vaší zrovna vyčištěné pleti. Nezapomínejte si taky umývat obličej ráno, před nalíčením je totiž třeba umýt všechen maz a nečistoty vyloučené z těla při spánku.