Kosmetika nemusí stát majlant, důležité je nakupovat chytře a využít všechny možnosti

Kosmetiku používáme pro celé naše tělo. Je jasné, že chceme pro zdraví našeho těla použít kvalitní produkty, ale zároveň do nich nechceme dávat velkou část své výplaty. Lze to vůbec? Určitě! Stačí se v kosmetice trochu zorientovat a zjistíte, že se dá kosmetika koupit levněji, než se zdá. Třeba to platí i pro vaši oblíbenou, jak to zjistit?

E-shop nebo drogerie

Jednoznačně internet! Když přijdete nakoupit do drogerie, koupíte si potřebnou kosmetiku bez toho, aniž byste měli možnost cenového porovnání. Většinou se vám stane, že kosmetiku koupíte příliš drahou. Není žádným tajemstvím, že na internetu jsou ceny mnohem levnější než v kamenných prodejnách. Navíc můžete využít srovnávání cen různých e-shopů a budete překvapeni, že některé obchody mají zrovna vaši oblíbenou kosmetiku velmi předraženou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Je jasné, že nové produkty si chcete nejprve „osahat“ v kamenné prodejně. To ale není neřešitelné. To, co máte vyzkoušené, kupujte na internetu. Nové produkty si můžete jít prohlédnout do drogerie a pak objednat levněji. Nebo je v drogerii kupte jen jednou na vyzkoušení, a když vám budou vyhovovat, začněte objednávat. 

Sledujte akce a slevy

E-shopy, ale i kamenné prodejny s drogistickým zbožím mají mnoho slev a akcí, stačí si jen hlídat aktuální nabídky. Mnohdy se vyplatí také různé věrnostní programy, které jsou zákazníkům nabízeny. Pokud se jedná o českého výrobce kosmetiky, můžete sledovat i jeho webové stránky s informacemi o akcích. Někteří výrobci také zboží prodávají i koncovým zákazníkům. V takovém případě je to nejvýhodnější nákup, který můžete využít. Čím více články produkt projde, než se dostane k vám, tím dražší bude jeho cena. Každý zprostředkovatel si při předprodeji zboží nastaví poměrně vysokou marži a všechno se to promítne na ceně kosmetiky, kterou hradíte vy. Využít můžete také zasílání akčních katalogů různých obchodů, slevové kódy a akce.

Zdroj: https://www.quickanddirtytips.com/health-fitness/beauty/6-ways-to-save-money-on-cosmetics