Koupě make-upu je věda

Ženy ráno vstávají dříve, aby se stihly nalíčit. Oční tužka, stíny, řasenka, rtěnka a make-up to vše musí na sebe nanést a to v co nejkratším čase, což není takový problém, jako výběr všech těchto hračiček.

sallina13 / Pixabay

Aby tvář měla tu správnou barvu

První krok, který je důležitý při výběru make-upu je barva. Tyto specifické líčidlo má několik druhů a samozřejmě také odstínů. Je podstatné najít takový odstín, který bude co nejblíže tónu vaši pleti a to z toho důvodů, aby při nanášení nebyly znát velké rozdíly, zejména rozdíly mezi obličejem a krkem či hrudníkem a podobně.

Musím znát svou pleť

Další věc, kterou byste kromě značky a barvy měly sledovat je typ make-upu. Záleží na tom, jak máte citlivou pokožku, jestli je suchá anebo naopak mastná. Pokud máte mastnou pleť, tak make-up je vhodná volba, protože tento prostředek vysušuje. Naopak je to problém v případě, když máte suchou pleť. V takové situaci musíte vybírat speciální, což znamená i dražší líčidla, která hydratují anebo pod make-up zvolit nějaký mastný podklad, jako například krém a podobně.

Je důležité, kde make-up kupuji

Důležité je také to, kde make-up vybíráte. Samozřejmě, že mnoho žen navštěvuje běžné drogerie, což není chyba, ale ostatní ženy, které si potrpí na luxus a vybírají si známé a drahé kosmetické značky. Avšak tento luxus si nemůže dovolit každý a bohužel mnoho žen volí i ty nejlevnější varianty, což jsou líčidla na trzích a podobně, což může být někdy nebezpečné, protože když koupíte nějakou velmi levnou a nekvalitní náhražku, tak se může stát, že vaši pleti ublížíte. Mohou se na ní vytvářet ekzémy a podobně.

Co když mám ekzémy či jiné problémy s pokožkou?

Pokud máte vysoce citlivou pokožku, která je již narušena nějakou vyrážkou, ekzémem či dědičnou chorobou, tak byste si s výběrem make-upu měly nechat poradit. Nejlepší je, když navštívíte lékaře, v tomto případě dermatologa, který vám poradí, jak s problémy s pleti bojovat. Anebo se můžete poradit s odborníky přes kosmetiku, kteří vám v některých případech dokážou poradit, jaký přípravek zvolit.

 

Být krásná vyžaduje spoustu času, peněz a také starosti. Například to, jaký make-up je pro vás ten správný?