beautiful-spa-composition-with-spring-flowers-wooden-background

Koupel ve slané vodě působí blahodárně na pokožku a bolavé klouby

Koupání ve slané vodě patří mezi levné způsoby, jak relaxovat a odpočinout si v lázni. Kromě toho, že je tato lázeň velmi relaxační, má také velmi mnoho léčivých vlastností. Sůl má detoxikační, relaxační a také uklidňující vlastnosti. Sůl je vhodná pro léčbu a zmírnění bolestí v oblasti kloubů a svalů a také může pomoci zmírňovat kožní záněty. Naučte se, jak vybrat správnou koupelovou sůl.

Solná koupel při potížích s klouby

Solná lázeň má příznivé účinky při osteoartróze, ale také revmatoidní artritidě. Jak je možné, že sůl tak báječně funguje právě na klouby? Sůl totiž obsahuje ionty a prospěšné látky, jako jsou brom, draslík, hořčík nebo vápník. Pokud se tělo a hlavně klouby pohybují ve slané lázni, je tento pohyb celkově snadnější než pohyb ve vodě neslané. Díky tomuto maximálnímu odlehčení kloubů je pohyb snadnější a regenerace kloubů rychlejší. Čím slanější je voda, tím je tělo agilnější, tedy lehčí.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl pro kožní onemocnění

Pokud trpíte na chronická kožní onemocnění, alergie nebo opakující se plísňové problémy kůže, také se vyplatí sáhnout po soli. Solná koupel může pomoci také při léčbě psoriázy, atopické dermatitidy, akné nebo při léčbě lupů a kožních alergií.

Jak správně vybrat sůl?

V drogériích se prodávají různé druhy koupelových solí. Od soli, která se získává vysoko v horách, například himalájská sůl, až po ty mořské nebo soli dovážené ze solných dolů.

Například růžová himalájská sůl je jednou z nejdravějších. Její charakteristická růžová barva je způsobena přítomností až 84 minerálních prvků. Tato sůl má schopnost snižovat krevní tlak a odstraňovat toxiny. Léčí podráždění kůže, akné a má také silný antialergický účinek na klouby.

Dále se na seznamu velmi léčivých solí objevuje také sůl z Mrtvého moře. Tato sůl je k dispozici ve formě vyčištěného nebo nevyčištěného krystalu. Sůl z Mrtvého moře je na rozdíl od soli himalájské nevhodná ke konzumaci. Ale ve formě lázní je velmi prospěšná pro krevní oběh, čištění těla od toxinů, pro snižování zánětů v těle a také dokonale pečuje a vyživuje pokožku.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/sea-salt-bath, https://www.drweil.com/health-wellness/body-mind-spirit/bone-joint/salt-water-for-arthritis-pain/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/is-salt-water-good-for-your-skin, https://www.webmd.com/diet/himalayan-salt-good-for-you, https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/health-benefits-dead-sea-salt