Kouzelná majoránka nechybí v žádné kuchyni. Nejcennější je ovšem přimíchaná do léčivé masti

Majoránková mast patří mezi oblíbené, levné a hlavně přírodní léky, které skutečně fungují na mnoho zdravotních problémů. Povinnost mít ji v lékárničce ocenily hlavně naše babičky a maminky. Lidové léčitelství nedá na tuto bylinku dopustit, protože pomáhá od mnoha problémů. Má spoustu vlastností, které oceníte.

Proč se majoránka hodí k léčení problémů?

Majoránku můžete využít nejen v kuchyni, ale také právě na zdravotní problémy. Jestli jste snědli něco kyselého nebo máte podrážděný žaludek, určitě pomůže tato bylina. Uklidňuje trávicí systém a zabrání také tvorbě žaludečních vředů. Má protizánětlivé vlastnosti, které využijete nejen při infekcích, ale také chřipce nebo nachlazení.

Majoránkovou mast si navíc velmi snadno vyrobíte doma. Budete ji tak mít kdykoli při ruce. Můžete ji ale také zakoupit, protože to není drahá záležitost, navíc vám vydrží docela dlouho. Díky svým vlastnostem ji můžete použít v případě nachlazení, protože ji stačí namazat kolem nosu a zbavíte se rýmy do několika dní. Můžete ji využít také na drobné ranky, popáleniny, nebo dokonce omrzliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vyrobit majoránkovou mast?

Majoránkovou mast si snadno vyrobíte doma. Budete k tomu potřebovat pouze dvě suroviny – majoránku a také lanolin nebo obyčejné máslo. Smíchejte je obě dohromady, tuk by měl zezelenat. Poté nechte asi 24 hodin stát na chladném místě, můžete vložit do lednice. Druhý den pouze mírně zahřejte, aby mast měla tekutou formu. Můžete to udělat ve vodní lázni, protože jedině tak si mast uchová cenné vitaminy a minerály.

Přes cedník pak můžete nalít do vyvařené sklenice nebo jiné nádoby, ve které mast budete skladovat. Vyplatí se mít menší skleničky, které budou snadno přenositelné. Majoránkovou mast pak můžou používat nejen dospělí, ale také děti. Skladovat ji můžete v lednici po několik týdnů.

Zdroj: https://helloglow.co/roundup-13-homemade-herbal-balms-salves-everyday-ailments/