Warm Autumn Winter Clothes

Kožené rukavice sluší každé ženě. O jejich krásu je ale potřeba pravidelně pečovat

Kožené rukavice vypadají elegantně, zahřejí a hodí se i ke společenským oděvům. Není divu, že si u žen získaly popularitu, kterou neztrácí ani v dnešní době. Péče o kůži je ale trochu náročnější než o pleteninu či jinou látku. A protože kožené rukavice jsou nákladnější investicí, každá žena by měla vědět, jak o ně pečovat a čím je ošetřit v případě znečištění.

Pomůže obyčejný krém

Máte doma hydratační krém? Pak s ním rukavice potřete. Krémem nešetřete, naneste na ně silnou vrstvu. Chvíli počkejte a zbytek odstraňte papírovou utěrkou nebo kapesníčkem. Snažte se přitom zbytky krému rozleštit, rukavice budou jako nové. Pokud chcete, můžete si pořídit i speciální krém na kůži.

Další možností údržby je ponořit ruce s nasazenými rukavicemi do mouky. Toto ošetření provádějte pouze u bílých rukaviček. Vydatně je posypte moukou a vmasírujte do nich prášek. Ruce takto mněte několik minut, následně zbytek mouky vyklepejte. Pomůže vám i olej. Do dětského nebo olivového oleje namočte vatový tampon a jemně s ním potírejte skvrny. Díky oleji získá kůže zpět svou hebkost a lesk.

Zdroj obrázku: Freepik

Kůži vyčistí i mléko

Poslední možností je namočit vatový tampon do mléka a otřít s ním špinavá místa. Pokud to nepomůže, ohřejte malou sklenici mléka, přidejte dvě polévkové lžíce jedlé sody a umíchejte polotekutou kašičku. Naneste ji na hadřík a jemně s ní rukavice vyčistěte. Po vyčištění je přetřete navlhčeným hadříkem a odstraňte zbytky kašičky. Dobře rukavice osušte a ideálně ještě opatřete impregnací.

Když si rukavice nasazujete, nejprve do nich opatrně vsuňte prsty a sepnutím rukou zatlačte rukavici tak, aby na ruce správně seděla. Nikdy netahejte okraj rukavice silou, mohlo by dojít k její deformaci. To samé platí při svlékání rukavic – netahejte je za prsty, ale snažte se je otočit naruby a lehce vysvléknout. Pokud rukavice zmoknou nebo se jinak namočí, nechte je uschnout přirozeně, v žádném případě je nesušte fénem, na topení a ani na slunci.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Clean-Leather-Gloves