passion-fruit-oil-1111249_1920

Král olejů vyniká úžasnými účinky na lidské zdraví i schopností zklidnit mysl

Kadidlový olej je jeden z nejcennějších éterických olejů. Dokonce se mu říká král olejů. Jeho účinky na zdraví jsou velmi široké a dokáže zmírnit průběh různých onemocnění. Proto byste ho měli mít neustále po ruce a v případě nouze okamžitě využít jeho jedinečných vlastností. Má protizánětlivé, protiplísňové a baktericidní vlastnosti, pomáhá ucpat nervy, předchází depresím, podporuje léčení říznutí a dobře působí i při plicních chorobách.

Jak ho používat?

Nejlepší je zakoupit ho online. Nejen, že nebudete muset v této době nikam chodit, ale bude to také mnohem levnější. Jedna lahvička vás vyjde na něco kolem 200 Kč (podle velikosti). Pro potíže se spánkem a výkyvy nálady si jednoduše namažte spánky 1–2 kapkami dvakrát denně. Olej jemně vmasírujte do spánku po směru hodinových ručiček. Bude to mít neuvěřitelně uklidňující efekt.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kožní problémy zmírníte smícháním 1–2 kapek se lžičkou kokosového oleje. Směs naneste opatrně na postižené místo. Kadidlový olej dokáže podpořit regeneraci pokožky a rána po říznutí se mnohem rychleji zacelí a budete mít pravděpodobně také menší jizvu. Během infekce můžete inhalovat 3 kapky rozpuštěné v šálku horké vody dvakrát denně.

K čemu dalšímu můžete kadidlový olej využít?

Aroma tohoto produktu je velmi uklidňující a antiseptické. Proto vám může snadno pomoci s poruchami spánku. Je vhodné ho použít také v případě kataru, kašle, laryngitidy nebo nachlazení. Kromě toho se jedná o skvělou přísadu do domácí zubní pasty. Kadidlovník pravý také podporuje trávení a brání tvorbě jizev. Pomáhá v případě úzkosti, deprese, nespavosti a dokáže ztišit vnitřní neklid.

Zdroj obrázku: Pixabay

Využít ho můžete mnoha způsoby. Kromě vmasírování do pokožky nebo inhalování ho lze přidat do vonných směsí a uvolnit ho do vzduchu pomocí difuzéru. Můžete pár kapek přidat také do koupele, masážních olejů nebo aromalampy. Ať se rozhodnete pro kteroukoli metodu, rozhodně vás jeho vůně úžasně uklidní a pomůže vám se zdravotními problémy.