Krása začíná uvnitř. Kvalitní potraviny rozzáří pokožku a dodají mladistvý vzhled

Jak mít zářivou pleť a jakými způsoby můžete předcházet vráskám? Musíte zjistit, jaké potraviny dělají vaší pokožce dobře, a konzumovat je v takovém množství, aby byla pleť vypnutá a hladká. Vyzkoušejte následující potraviny, které vaši pokožku vyhladí. Bude zářit a vypadat mladší.

Do ledničky si nakupujte kvalitní potraviny

Jídelníček byste si měli upravit následujícím způsobem – kupovat do ní jen kvalitní a zdravé potraviny, které jsou prospěšné nejen pro tělo, ale také budou pozitivně působit na váš vzhled. Vitaminy, minerály a také fotochemikálie jsou důležité pro naši pleť, která bude působit mladistvým dojmem. Na suchou a napnutou pokožku budete potřebovat zvýšit příjem vitaminu B3, který má hydratační účinky, a také vitaminu E, který najdete v avokádu nebo slunečnicových semínkách.

I když vám je přes čtyřicet, můžete se cítit ve svém těle dobře. Jezte potraviny, které podporují tvorbu kolagenu. Takové produkty jsou také bohaté na zinek a patří sem například houby, cizrna nebo dýňová semínka. Ananas, zelí nebo pepř jsou bohaté na vitamin C. Důležitý je také selen, který obsahují para ořechy. Již zmíněné fotochemikálie jsou v borůvkách, brusinkách nebo švestkách.

Zdroj obrázku: Freepik

Na pleť budou potraviny působit také ve formě masek a peelingu

Udělejte si nákupní seznam na celý týden a nebudete mít potřebu kupovat potraviny, které nejsou zdravé a nepotřebujete je. Nejlepší možností jsou saláty, které si můžete nakombinovat z různých druhů listové zeleniny, do které přidáte rajče, okurku nebo papriky. Přidat můžete semínka, ať dýňová, nebo slunečnicová.

Vhodnou potravinou je také avokádo, čočka nebo klíčky. Jarní zelenina navíc tělo detoxikuje, využít můžete i bylinky a rostliny, které si natrháte na louce. Mezi potraviny, které vás udělají krásnější, patří například ředkvičky, které jsou plné vitaminu C a mají na pokožku pozitivní vliv. Zlepší také stav vašich nehtů a vlasů. Klíčky jsou plné enzymů, které podporují vstřebávání živin. Špenát je potravinou, která ochrání vaše kosti, také se hodí pro zrak a čistí játra.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/eat-your-way-fabulous-skin