Elderly Woman Putting Cream Swollen Feet Before Put Shoes

Krásné a jemné paty jsou snem každé ženy. Domácí obklady a koupele přinesou zázračné účinky

Paty na nohách mohou ztvrdnout vlivem nošení nevhodné obuvi a především nesprávnou a nedostatečnou péčí. Tvrdá pokožka pak nemá daleko od toho, aby praskala a nepříjemně bolela. Jak tomuto problému předejít? Zde se můžete inspirovat.

Jak zvláčnit ztvrdlé paty na nohách?

Abyste měli opět pokožku na patách jemnou a vláčnou, vyzkoušejte jednu z následujících metod:

  • Obklad pomocí bramborových slupek: omyjte pečlivě brambory, pak je oloupejte a pouze slupky uvařte ve vodě do měkka spolu s několika kapkami lněného oleje. Poté je sceďte, nechte mírně zchladnout a rozmačkejte na pyré. Směs nanášejte na suché paty, nohy následně zabalte do plastových sáčků, obalte ručníky a nechte působit asi 15 až 20 minut. Nakonec opláchněte a osušte.
  • Koupel s jedlou sodou a solí: ta popraskané a suché paty taktéž zvláční. Připravíte ji z teplé vody, dvou lžic soli a dvou lžic jedlé sody. Nohy máčejte asi 20 minut a pak důkladně opláchněte a osušte.
Zdroj obrázku: Freepik
  • Zábal s banánem: banány jsou nejen chutné, ale také užitečné k zvláčnění pokožky. Rozmačkejte zralý banán a kaši naneste na tvrdé paty. Nechte několik minut působit a pak omyjte vodou.
  • Obklad z vepřového boku: stačí, když si odříznete tučnou část z čerstvého vepřového boku a plát přiložíte na ztvrdlé paty. Pak zafixujete například plastovým sáčkem, následně bavlněnou ponožkou a necháte přes noc působit. Tuk skvěle pokožku promastí.

Další tipy pro krásné a jemné paty

Některé babské rady doporučují na zjemnění suchých a tvrdých pat i měkký tvaroh bez ochucovadel. Tím pokožku natřete, zabalte ji třeba do potravinové fólie, posléze do ponožky a nechte ideálně 12 hodin působit. Výtečné pak budou rovněž koupele v odvaru z heřmánku. Ty kůži zklidní a zregenerují. A v neposlední řadě myslete i na prevenci tvrdých a popraskaných pat. Dopřávejte si pravidelnou péči o nohy, tj. máčejte je čas od času, odstraňujte pemzou tvrdou pokožku a hydratujte je krémy a mastmi.

Zdroj: https://experthometips.com/home-pedicure-soft-feet-remove-hard-skin