Nehty3

Krásné a zdravé nehty jsou vizitkou každé ženy. Výživná domácí kúra jim prospěje

Ruce jsou vizitkou každého, proto je třeba dbát nejen o pokožku, ale také nehty. Ty však bývají poškozené vlivem mycích prostředků a chemikálií nebo máčení ve vodě, což způsobuje jejich křehkost, lámání, změnu barvy a celkově špatný stav. Jak je dát do pořádku? Samozřejmě můžete vyzkoušet drahé kosmetické přípravky, pomoci jim ale můžete také pomocí prostředků, které máte běžně doma.

Olivový olej

Výtečným prostředkem pro oslabené nehty je olivový olej, protože dokonale hydratuje. Napomáhá zacelení ran, navíc změkčuje kutikuly. Dochází k vyživení okolí nehtového lůžka. Ideální je smíchat několik lžic teplého olivového oleje s trochou vody a jemně potřít směsí nehty i okolní pokožku. Nechte působit 15 minut, poté opláchněte vlažnou vodou, kúru opakujte 2‍–‍3krát týdně do vymizení příznaků.

Zdroj obrázku: Pixabay

Olivový olej s citronovou šťávou

Základem této kúry na nehty je také olivový olej. Smíchejte tři lžičky teplého olivového oleje se lžičkou citronové šťávy. Nanášejte na nehty a okolí lůžka pomocí vatičky nebo vatového tamponku, nechte zaschnout a pro dokončení kúry si nasaďte jemné bavlněné rukavice. Vhodnější je ponechat rukavice po celou noc a ráno omýt teplou vodou. Nehty budou krásně hladké a zdravé již po několika dnech.

Zelený čaj

Nepomáhá jen při hubnutí, ale navrací také zdraví nehtům, které budou silné a zdravé vlivem obsažených antioxidantů. Posílené nehty se nebudou lámat. Kúru se zeleným čajem mohou použít také kuřáci, protože se během ní odstraní nevzhledné zažloutnutí. Uvařte silný zelený čaj, nechte jej zchladit a vložte do něj prsty na 15 minut. Opakujte kúru dvakrát týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Zelený čaj a olej z pšeničných klíčků

Vyživující směs pro silné a zdravé nehty si můžete připravit ze dvou lžiček zeleného čaje a pár kapek oleje z pšeničných klíčků. Přidejte ještě trochu soli a dobře smíchejte. Směsí nehty potřete nebo namočte prsty a nechte působit 5 minut. Poté neomývejte, ale vytřete do sucha měkkým hadříkem.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/10-tips-and-tricks-for-beautiful-nails/