Peaceful Orange Red Tabby Cat Male Kitten Curled Up Sleeping

Krásné, ale nebezpečné. Některé pokojové rostliny mohou domácím kočkám velmi ublížit

Kočky milují trávu, květiny i rostliny. Rády okusují také vánoční nebo velikonoční výzdobu a mít je doma společně s nějakou zelení je většinou velký problém. Pokud i přesto chcete mít doma zelené rostliny, a to nejen kvůli dekorativnímu účelu, musíte se zaměřit na rostliny, které pro kočky nejsou nebezpečné.

Kočka okusí kdeco, raději dejte rostliny z dosahu

Kočky milují rostliny, protože jim pomáhají pročistit se od chlupů, které spolykají během denní hygieny. Některé rostliny jsou ale pro kočky jedovaté a i pouhé olíznutí jejích listů může být pro kočku smrtelné. Ujistěte se, že takové květiny nemáte nikde po bytě, a pokud ano, dejte je do místnosti, kam kočky vůbec nepouštíte. Po požití jedovaté rostliny mohou kočky zvracet, objeví se průjem, křeče v žaludku a nechuť k jídlu.

A jaké rostliny jsou pro kočky jedovaté? Azalky, dracény, fíkusy, ale také hortenzie, břečťan nebo oleandr. Seznam rostlin je velmi dlouhý, proto je nutné ho sledovat ještě před samotnou koupí kotěte nebo dospělé kočky. Kromě výše zmíněných ale mohou být škodlivé i další, například narcis, betlémská hvězda, jmelí nebo cesmína. Vždy se tedy ujistěte, že rostlina vašemu mazlíčkovi neublíží.

Zdroj obrázku: Freepik

Kočce můžete koupit vlastní trávu

Kočkám můžete koupit jejich vlastní „zahrádku“. Dnes už se prodávají sazenice kočičí trávy, které jen stačí zalévat, a poroste tráva, která kočkám pomůže vyčistit si žaludek a zároveň bude chutná. Můžete si ji koupit už vyrostlou v různých květináčích. Venkovní kočky si trávu dopřejí klidně každý den, protože kočky jsou milovnice hygieny. Jsou schopné se olizovat většinu dne.

Chlupy, které se dostanou do žaludku, se pak smotají do malých bezoárů, které pak kočka musí dostat z těla ven. Pokud si dá trávu, můžete očekávat, že bude zvracet. Není to ale nic špatného, kočka se tak opravdu čistí a nemusíte ihned volat veterináři. Pokud kočce dopřejete trávu, bude spokojená a uvidíte, že se na vaše rostliny doma ani nepodívá.

Zdroj: https://www.urbanjunglebloggers.com/living-with-plants-and-cats/