Bathroom 2094736 1280

Krásně čisté koupelny docílíte snadno, zaměřte se na problémová místa

Mít perfektně nablýskanou a čistou koupelnu v domácnosti je sen každého, kdo se o koupelnu pravidelně stará. Pokud vám to nevychází, znamená to, že něco děláte špatně. Možná už dlouho pátráte po tom, kde děláte chyby. Zaměřte se na to, co můžete dělat jinak, lépe a účinněji. Stačí, když vyzkoušíte způsoby čištění koupelny, které najdete níže. Zatočte s plísní, vlhkostí i dalšími neduhy koupelny.

Plíseň

Pravdou je, že plíseň se v koupelně zabydluje velmi často. Je totiž následkem vysoké vzdušné vlhkosti, která vzniká vlivem neustálého používání vody v místnosti. Pokud ale víte, jak na ni, můžete se jí zbavit jednou provždy. Měli byste myslet na to, že je velmi důležité místnost každý den větrat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud v koupelně pere pračka nebo schne prádlo, měli byste myslet na to, že musíte vyvětrat hned dvakrát. Kromě toho vám pomůže i dřevěné uhlí, které můžete rozmístit po koupelně v dekorativních miskách. Bude odvádět vlhko.

Vlhko a voda

Pokud se u vás v koupelně perete s vysokou vzdušnou vlhkostí a ještě jste neobjevili plíseň v rozích, máte nejvyšší čas začít řešit problém vlhka a přebytečné vody v koupelně. Jestliže vám na lesklé glazuře umyvadel zůstává přílišné množství vody, měli byste glazuru natřít voskem určenou na karoserii automobilů.

Zdroj obrázku: Freepik

Dřevěný nábytek v koupelně dobře ochrání potření lněným olejem, který nepustí vlhko do dřeva. Díky tomu bude celkově nižší vzdušná vlhkost a vy zajistíte delší životnost dřevěnému nábytku.

Koupelnové dlaždice

Jestli vás trápí špinavé koupelnové dlaždice, to nejlepší, co můžete udělat, je umýt je teplou vodou smíchanou s jakýmkoli octem. Ten zahubí bakterie, odstraní špínu a vaše dlaždice nablýská. Dobré je nenechat dlaždice schnout samotné, ale důkladně je osušit suchým ručníkem. Jinak by na dlaždicích mohly zůstat stopy mokré vody s octem a tyto uschlé skvrny by kazily dojem umyté koupelny.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2013/january/10-steps-on-how-to-clean-a-bathroom-fast-and-eff/