Pretty Woman Looking Worried Anxious Stressed Afraid Biting Fingernails Looking Lateral Copy Space

Krásné nehty jsou vizitkou každé ženy. Jejich bezchybný vzhled udrží vitamíny i vyživující kúra

Nehty bývají chloubou především žen, jelikož představují další část lidského těla, na které se lze kreativně vyřádit dekorativní kosmetikou. Ať už se jedná o nehty na rukou, nebo na nohou, je důležité neustále pečovat o jejich kvalitu, aby nepodléhaly plísním nebo se zbytečně nelámaly. Stav nehtů může také diagnostikovat některé nemoci či výživové poruchy (projevuje se na nich především nedostatek vitamínů nebo minerálů), pokud je tedy budete udržovat zdravé a krásné, lze předpokládat, že i vaše tělo relativně dobře prospívá.

Co způsobuje poškozování nehtů

Náchylnost nehtů ke ztrácení krásného a zdravého vzhledu je dána především jejich umístěním. Na rukou jsou vystaveny různým degradačním vlivům, jako je počasí, používání dezinfekce či časté mytí, práce s různými nástroji apod. Na nohou bývají deformovány tlakem, potem nebo obrušováním (pokud nosíte boty otevřené). Všechny tyto okolnosti mohou nehty i jejich okolní kůžičku vysušovat a způsobit jejich křehnutí či lámání.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak posílit nehty

Pro správný růst a pevnost nehtů je nezbytné dodávat organismu dostatek živin, které se podílejí na jejich tvorbě. Jedná se především o vitamíny A, B, C, D a také E. Ideální způsob, jak nehty rychle posílit, je užívání potravinových doplňků, které tyto vitamíny obsahují, nebo obohatit stravu o bylinky (vhodná je přeslička či kopřiva). Pro rychlejší růst můžete nehty vyživovat také zevně, a to máčením v ricinovém nebo olivovém oleji. Abyste dosáhli potřebného efektu, můžete vyzkoušet nehty ponořit do misky se zředěnou citronovou šťávou (na 10 minut) a poté je potřít olivovým olejem, nechat zaschnout a následně opláchnout. Péče o nehty by měla být aplikována pravidelně, pokud ovšem nepomáhá doplňování vitamínů ani lázně v oleji, měli byste se poradit se svým lékařem, zda za snižující se kvalitou nehtů nestojí nějaký závažnější důvod.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-strengthen-nails