Nehty1

Krásné nehty se neobejdou bez plnohodnotné stravy. Dopřejte si jídelníček plný vitaminů a minerálů

Pokud pozorujete, že máte slabé nehty, hodně se vám lámou a třepí, je nutné zaměřit se na možné příčiny. Jednou z nich může být nedostatek vitaminů v těle, zejména skupiny A a E. Důležité jsou také vitaminy skupiny B. Tělu byste měli dodat rovněž minerály, které jsou nezbytné nejen pro zdravý růst nehtů.

Vitaminy a minerály najdete v zelenině a kvalitním mase

Mezi minerály, které jsou pro nehty důležité, patří měď, zinek a křemík. Všechny najdete v libovém mase, mléčných výrobcích, do stravy zařaďte také vejce, brokolici nebo mrkev. Je to jen malý výčet potravin, které byste do jídelníčku měli přidat, pokud chcete mít pevné a zdravé nehty. Vhodný je také celozrnný chléb, otruby nebo ovesné vločky.

Zdroj obrázku: Freepik

Nehtovou ploténku podpoříte také dýňovými semínky, slunečnicí nebo ořechy. A jak by měl vypadat váš jídelníček, abyste nehty správně posílili? Nezapomeňte, že to není otázkou jednoho dne, ale vitaminy a minerály musíte doplňovat pravidelně a po delší časový horizont. Ke snídani si dejte plátky celozrnného chleba s máslem a plátky krůty. K tomu červenou papriku, pažitku a rajčata. Ke snídani patří rozhodně také káva, tu si můžete dopřát.

Oběd by měl být výživný, ale ne těžký

Jako druhou variantu snídaně můžete zvolit domácí smoothie koktejl s avokádem, ovocem a sezamovými semínky, k pití si dejte bílý čaj. Dopolední svačina by se měla skládat z celeru, jablek a jahod, ze kterých udělejte salát. Přidejte lžíci smetany a slunečnicových semínek, k pití si dejte zelený čaj, který nastartuje trávení. K obědu si uvařte zeleninovou krémovou polévku a jako druhý chod kuřecí prsa na bylinkách s bílým zelím.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné jsou také rajčatové polévky, těstoviny s olivami a zeleninou, přidejte i vařeného lososa. Odpolední svačina se může skládat ze zdravých ovesných sušenek, k nim si dejte zelené jablko nebo kelímek jogurtu. Večeře musí být lehká, s těžkým žaludkem se vám bude špatně spát. Dejte si papriky, které naplňte krůtím masem, k nim udělejte hnědou rýži s rajčatovou omáčkou. Hodí se také tuňák s rýží a nákladnou okurkou.

Zdroj: https://www.insider.com/foods-that-are-good-for-your-nails-2018-4