Woman Putting Clothes Dryer Home

Krásně rovné prádlo můžeme mít i bez žehličky. Pomůže fén, horký hrnec nebo sprcha

Žehlení zkrátka není oblíbenou činností většiny z nás, nebudeme si nic nalhávat. Pokud ale chceme vypadat reprezentativně, tak se bez něj neobejdeme. Nebo snad ano? Pokud se vám nechtějí žehlit náročné kousky, jako jsou košile, rozevláté sukně či letní šaty či plátěné kraťasy, můžete zkusit některou z metod, které žehlení spolehlivě nahradí. Navíc vám také ušetří práci a spoustu energie. Které metody to jsou?

Není žehlička jako žehlička

V prvé řadě je třeba říct, že ne každá žehlička je stejná. Místo té na prádlo můžeme totiž často použít tu na vlasy, i když pro tento účel není přímo určená. Pokud ale potřebujete přejet pouze malý kousek oblečení či vyžehlit drobné zmačkání, je zbytečné se obtěžovat s tou klasickou. Jediné, na co je dobré pamatovat, je to, že u jemnějších tkanin je dobré navolit na přístroji nižší teplotu.

Zdroj obrázku: Freepik

Využijte domácího tepla a vlhka

Divili byste se tomu, ale chystání oblečení předem vás může zachránit i od žehlení. A jak, ptáte se? Jednoduše. Než se půjdete osprchovat, pověsíte připravený outfit na ramínko na dveře koupelny. Vlhko a teplo ze sprchování navlhčí oděv a ten se vyrovná bez jakéhokoli žehlení.

Použít můžete i další domácí vychytávku, což je teplé dno hrnce. Pokud jste zrovna dovařili a všimli jste si, že by vaše oblečení chtělo trochu přejet žehličkou, můžete bez problému použít teplé dno hrnce. Jediné, na co si dejte pozor, je to, aby bylo dno čisté a neušpinilo vám oděv.

Ocet a fén na pomoc i při nejhorším pomačkání

Pokud máte kousek, který si toho evidentně dost zažil, zkuste ho postříkat octovým roztokem. Na ten budete potřebovat akorát vodu a ocet v poměru tři ku jedné. Pomocí rozprašovače směs aplikujte a nechte chvíli zaschnout. Dále pak dosušte fénem ze vzdálenosti asi pěti centimetrů. Tímto způsobem se zbavíte i těch nejhorších přehybů.

Zdroj: https://www.bhg.com/how-to-get-wrinkles-out-without-an-iron-7566886