hair-1838728_1920[1]

Krásné vlasy – zdravé tělo. Všímejte si varovných signálů, mnoho napoví

Pokud jsou vaše vlasy zdravé a plné síly, pak je i vaše celkové zdraví v pořádku. Jsou vaší chloubou celého zevnějšku i jasným ukazatelem, zda jsou váš imunitní systém i veškeré orgány ve správné kondici. Jak kontrolovat jejich správný růst a kvalitu?

Pokud nejsou vaše vlasy v pořádku, jsou vysušené nebo slabé a jejich růst není znatelný, nebo vám dokonce vlasy ve větším množství padají, pak je namístě zkontrolovat vaše celkové zdraví. Příčinou může být nerovnováha nebo nedostatek hormonů v těle či porucha štítné žlázy.

Jaké jsou příčiny nezdravých vlasů?

Vědci se dlouhá léta zaměřují na hlavní příčiny lámavých a nezdravých vlasů. Podle studií je patrné, že nedostatek potřebných vitamínů či minerálů ničí ložiska vlasů přímo v koříncích, tedy v kůži na hlavě. Zánět pokožky hlavy je z největších případů způsobený nadměrným stresem. Tato příčina jasně odpovídá dnešní době plné stresu, spěchu a nedostatku spánku nebo alespoň odpočinku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zánět pokožky hlavy se dá snadno odstranit

Jestliže přijmete možnost, že vaše vlasy mají problém hlavně z důvodu velkého stresu, a zaměříte se na zánět pokožky hlavy, lze ho snadno odstranit. Vědci doporučují časté a hlavně pravidelné důkladné mytí pokožky hlavy. Problémy s vlasy podporuje i nadměrné používání laků na vlasy, tužidel a dalších stylingových přípravků, které zabraňují pokožce dýchat.

Naopak velkým doporučením ze strany vědců je pečlivá masáž hlavy. Nejdůležitějším faktorem je, aby se přímo ke kůži dostalo vlivem masáže velké množství kyslíku, díky kterému dojde ke zdravému okysličení pokožky hlavy. Masáží zvýšíte prokrvení hlavy, ale také zmírníte stres. Mezi nejúčinnější doporučení pro kvalitní růst vlasů tedy patří jejich masáž.

Zdroj obrázku: Pixabay

Doplňky stravy jsou pro vlasy velmi důležité

Pokud chcete své vlasy podpořit v růstu ještě o něco více než jen masáží hlavy, pak za zmínku stojí i doplňky stravy. Ty na bázi biotinu jsou skvělým vyživujícím doplňkem, který pomáhá ke správné kvalitě vlasů i jejich růstu. Skvělými látkami pro kvalitní vlasy jsou také vitamíny B a D a dále chrom nebo zinek.

Zdroj: https://www.hairstory.com/blog/how-to-have-healthy-hair/