Two Cute Tabby Kittens Sleeping Hugging White Knitted Scarf

Krmení dvou koček má pravidla. Obě by měly jíst odděleně

Češi jsou známými milovníky domácích mazlíčku. V řadě rodin najdeme nějakého toho živého tvora, ať je to pes, kočka, morče, křeček, osmák, andulka, nebo akvarijní rybičky. Zvířata vnášejí do života radost, ale i starost, protože je nutné jim dopřát vhodnou péči, aby se jim dobře dařilo. Mezi domácími zvířaty rozhodně kromě psů vedou i kočky. Víte, kterou chybu nedělat při jejich pravidelném krmení?

Jedna, nebo dvě kočky

Spousta lidí kočku pořídí tak, že si prostě koupí kotě s průkazem původu. Jsou mezi námi i tací, kteří se rádi postarají o toulavé kočky, které si k nim najdou cestu. Z kočky bez domova se pak stane domácí mazlíček, užívající si všeho, co život ve společnosti lidí obnáší. Při této příležitosti si někteří lidé říkají, jestli by kočce, která nyní žije v bytě, nebylo lépe, kdyby k sobě měla kočičí kamarádku. Možná že dvěma kočkám by bylo veseleji. Patříte-li mezi takové chovatele, pak byste si měli dát pozor na to, jak o dvě kočky pečovat.

Mít dvě kočky není nic nemožného. Hodně lidí se k tomu uchyluje už z prostého důvodu. Dlouhý čas jsou z domu, protože chodí do práce. Samotné kočce by mohlo být v bytě smutno. A tak si koupí ještě jednu kočku. Krmit jedno, nebo dvě zvířata už není takový rozdíl.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak krmit dvě kočky

Při krmení dvou koček, které chováte v jedné domácnosti, byste si měli dávat pozor na jednu drobnost. Kočka chodí lovit sama. Nepotřebuje k tomu nikoho dalšího. Je tomu tak i proto, že její úlovek je poměrně malý na to, aby se o něj s někým dělila. Stačí se podívat na to, jak je myš velká.

Při krmení dvou a více koček by tomu mělo být obdobně. Misky se žrádlem nedávejte kočkám vedle sebe, ale dopřejte každé soukromí. V opačném případě jim budete zbytečně způsobovat nepříjemný stres. Stačí položit misky do různých koutů v místnosti, aby kočky byly spokojené.

Zdroj: https://www.preventivevet.com/cats/feeders-for-multi-cat-households-and-tips-for-feeding-multiple-cats