Young Woman Doing Housework Cleaning Kitchen

Kuchyně je plná míst, na která se při úklidu zapomíná

Kuchyň je prostředí, kde zkrátka chceme mít čisto. Vlastně je to pro její funkčnost dokonce nezbytné. I přes pravidelnou údržbu se ale může stát, že na některá místa zapomeneme. Která to jsou a jak si jejich úklid usnadnit? Právě to a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Co oči nevidí, to srdce nebolí

Nejčastěji se stává, že zapomeneme na místa, kam zkrátka naše oči nedohlédnou. Proto je nejvíce znečištěný povrch skříní. Tím, že jsou umístěné ve výšce, nás ani nenapadne, že bychom je měli uklidit. Navíc jsou špatně dostupné a do jejich čištění se tedy příliš nehrneme. I tak ale není dobré na ně zapomínat. Právě vršek jakéhokoli nábytku totiž slouží jako lapač prachu. V kuchyni se na něm také kondenzuje mastnota, což poté tvoří ideální prostředí pro líhnutí bakterií a virů. Navíc čím déle budeme úklid těchto zákoutí odkládat, tím horší bude.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejpoužívanější místa potřebují nejvíce péče

Dalším místem, které sice uklízíme, ale i tak to není dostatečně často, jsou dvířka, a to úplně jakákoli. Častým otvíráním je naprosto běžné, že na nich najdeme otisky prstů, zbytky jídla či již zmiňovanou mastnotu. Tím, že jsou často používané, je ale o to více potřeba je čistit co nejčastěji.

U dvířek také velmi záleží na materiálu. U matných provedení bude leštění potřeba daleko méně často než u lesklých. U obou je ale dobré pravidelně povrchy dezinfikovat.

Jak si úklid propříště ulehčit

Je několik způsobů, jak můžete zajistit, že pro vás bude úklid příště snadnější. Na vršky skříněk můžete například naskládat pečicí papír či staré noviny a vytvořit tak bariéru, která špínu zachytí a snadno se jí pak zbavíte. Také doporučujeme vždy používat digestoř, která vás množství výparů a nečistot od vaření zbaví. Nezapomínejte ale, že i tu je třeba pravidelně čistit, aby správně fungovala.

Zdroj: https://realestate.usnews.com/real-estate/articles/places-you-forget-to-clean-in-your-home