Kitchen Interior Design With Wooden Table

Kuchyně plná mastnoty bude rázem minulostí. Díky přírodním prostředkům budou skříňky znovu zářivě čisté

Pravidelný úklid v kuchyni je nedílnou součástí běžného úklidu. Ovšem stává se, že některá zákoutí opomíjíme. Například vrchní části kuchyňských skříněk bývají často zaneseny prachem a tukem z vaření. Tato silná vrstva prachu a tuku se odstraňuje velmi obtížně a běžný hadr namočený do horké vody nám s tímto problémem nepomůže. Níže pro vás máme tip na produkty, které v domácnosti běžně naleznete a navíc by se daly nazvat ekologickými.

Jak vyčistit mastnotu z kuchyňských skříněk pomocí octa?

Kuchyňské skříňky jsou vystavovány nadměrnému znečistění v souvislosti s přípravou pokrmů. Vytváří se na nich povlak, který se neobjede bez zvláštní péče. Ač se to nezdá, není nutné kupovat speciální drahé čisticí prostředky. Vystačíme si s tím, co máme doma. Tím nejlepším prostředkem není nic jiného než ocet. Tento ekologický a levný čistič odstraní odolné nečistoty. Stačí jej nalít do lahvičky s rozprašovačem a nastříkat na znečištěný povrch skříňky. Po uplynutí 10 minut otřete skříňky mokrým hadříkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud jsou na skříňce stále patrné nečistoty, postup opakujte. Pozor ale při použití octa, pokud máte kuchyňskou linku z choulostivějšího materiálu, jako je pravé dřevo nebo MDF desky. V tomto případě se doporučuje ocet naředit vodou v poměru 1 : 2. Samotný ocet by totiž mohl způsobit chemickou reakci, při které by se mohl nábytek lehce poškodit.

Ocet se dá nahradit i jiným ekologickým prostředkem

Nesnášíte štiplavý zápach octa? Nezoufejte, máme pro vás další tip na domácí čistič. Dobrým pomocníkem při úklidu je také jedlá soda. Čisticí roztok připravíte smícháním 5 lžic jedlé sody s litrem vody. Tento roztok můžete také aplikovat za pomoci rozprašovače nebo jej můžete dát do kyblíku a hadřík v něm rovnou máčet. Pokud se chcete vyhnout příštímu čištění vrchní části kuchyňské linky, můžete ji pokrýt novinovými papíry, které je zapotřebí jednou za čas vyměnit.

Zdroj: https://www.rd.com/list/5-best-baking-soda-and-vinegar-cleaning-solutions/