Different Clean Kitchen Towels Hanging Rack

Kuchyňské utěrky budou zářit čistotou díky vyvaření v hrnci

Neodmyslitelně patří do kuchyně, pomáhají při vaření a používají se při přenášení horkých hrnců i pro přikrytí kynoucího těsta. A co teprve, když se něco vylije! Kuchyňské utěrky jsou vždy po ruce. Slouží věrně, ale potřebují správně prát. Rozhodně nestačí je jednou za čas šoupnout do pračky a spustit vhodný program. Takovým způsobem rychle ztrácejí bělost a šednou. A nejen to, utěrky se musí důkladně zbavit nečistot, ale také bakterií a plísní. Jak tedy správně prát tento kuchyňský textil?

Nezbytný doplněk každé kuchyně

Bývají zavěšené na háčku nebo na madle trouby. Nejdůležitější je, aby byly látkové utěrky vždy po ruce, když se vaří nebo peče. S jejich pomocí se utírá mokré nebo vlhké nádobí, což platí nejen při ručním mytí, ale také při vyjímání jednotlivých talířů či skleniček z myčky. Čas od času se jimi utře rozlitá káva, červené víno nebo omáčka ze stolu. Ale slouží též pro přikrývání kynoucího těsta nebo pro zabalení čerstvého chleba. Kuchyňské utěrky musí být dokonale čisté a hygienické, ale jak toho docílit?

kitchenware
Zdroj obrázku: Freepik

Designový prvek kuchyňské linky

Co si budeme namlouvat, dnes už nejsou kuchyňské utěrky jen obyčejnou látkou, která plní řadu funkcí. Dnes se jimi dotváří celkový dojem kuchyně, jsou součástí designu, proto se mohou vybrat látky s různými vzory či v různých barvách, aby dokonale ladily se skříňkami nebo s dalším vybavením. Rozhodně tedy nesmí být špinavé, proto se musí pravidelně prát. Ideálně jednou týdně, při intenzivním používání každé tři dny.

Jak praly utěrky naše babičky

Naše babičky sice neměly nejmodernější pračky, u kterých se mohou volit prací programy podle skladby náplně pomocí aplikace v mobilním telefonu, přesto měly kuchyňský textil čistější než dnes. Jak to dělaly? Jednoduše utěrky před samotným praním vyvařily. Do hrnce s vroucí vodou se vloží utěrky, přilije se prostředek na mytí nádobí a půl sklenice jedlé sody. Obsah se zamíchá a nechá vařit po dobu 20 minut, poté se utěrky přemístí do bubnu pračky a vyperou běžným způsobem.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-7454773/Why-women-BOILING-tea-towels-whites-stove-leaving-super-white.html