41

Kudrnaté vlasy zkrotí správný účes. Copánky nebo bob sluší každé ženě

Kudrnaté vlasy patří mezi problematické, co se péče týká – je s nimi velmi těžká manipulace, většinou se nedají upravit, protože jsou krepaté a nedostatečně hydratované. Na druhou stranu mít kudrnaté vlasy chtějí ženy, které je mají rovné a k vlnám a kudrnám si musí pomáhat kulmou nebo jinými prostředky. Jaké účesy se nejvíce hodí právě na kudrnaté vlasy a jak o ně pečovat, aby vypadaly dobře?

Dejte na klasiku nebo zkuste něco nového

Velmi oblíbeným účesem je dlouhý bob. Je to účes, který volí majitelky kudrnatých vlasů nejčastěji, protože je snadný na údržbu. Můžete si ho zvolit s ofinou nebo bez, velmi módní je nechat ji padat přes oči. Musíte ale při stříhání dodržet postup, aby výsledný účes vypadal opravdu dobře.

Mnoho žen pak volí jednoduché copánky. Můžete si je nechat zaplést po celé délce vlasů, nebo zvolit jen jednoduché copánky po stranách obličeje. Co se copánků týče, někomu mohou vydržet i několik týdnů, jiným se budou rozplétat po pár dnech a bude nutné je znovu zaplést. Copánky ale budou slušet každé ženě, navíc se hodí pro ty, které se nebojí jít do extrému a ukázat svou osobnost.

24572
Zdroj obrázku: Freepik

Kudrnaté vlasy si můžete stáhnout do culíku

Stejně jako rovné i kudrnaté vlasy si můžete stáhnout do culíku nebo je jinak sepnout. Jedná se o jednoduchý účes, který je tu s námi odjakživa a rozhodně nikdy nevyjde z módy. Můžete ho nosit jak uvázaný nízko, tak vysoko na temeni hlavy. Bude záležet na tvaru vašeho obličeje a vyzkoušíte tak, co vám sluší nejvíce. Dejte si ale pozor, při utahování culíku nejednejte zbrkle, protože po celém dni nošení vás mohou bolet nejen vlasy, ale také vlasová pokožka.

Kudrnaté vlasy byste měli nechat volně uschnout po každém mytí. Potřebují dostatek hydratace, protože mají sklon k vysušování, což poznáte právě na tom, že s nimi neuděláte vůbec nic a krepatí se. Pomoci mohou přírodní produkty, jako jsou vosky nebo oleje.

Zdroj: https://curlmaven.ie/the-best-haircut-for-curly-hair/