Roll Foil Table Closeup

Kulička z alobalu usnadní mytí nádobí a předejde ucpanému odtoku ve dřezu

Alobal můžete využít nejen v kuchyni. Hodí se na zabalení hotových pokrmů nebo takových, které potřebujete dát vychladit. Rozhodně se ale vyplatí mít ho po ruce také v případě, že potřebujete ušetřit nějaké peníze. Překvapivá funkce hliníkové fólie vás možná překvapí, ale mějte na paměti, že nejenže ušetříte, ale zároveň můžete tento trik poradit také přátelům.

Alobal by neměl chybět v žádné domácnosti

Alobal můžete mít nejen v kuchyni, ale hodit se bude také na jiné použití, než na které jste možná zvyklí. Vyplatí se ho mít po ruce také v případě, že si barvíte vlasy. Nejsou to ale všechny funkce, které nabízí. Možná bude pro někoho překvapivé, na co se dá alobal ještě využít. Mnoho lidí totiž ani netuší, proč je dobré mít kuličku z alobalu vedle kuchyňského dřezu.

Geniální trik, který si zamilujete. Tak by se dalo mluvit o metodě, která může pomoci v kuchyni. Alobal někteří dokonce používají místo papíru na pečení, ale není to vhodné řešení, protože se do pokrmu mohou dostat nebezpečné látky. Alobal byste neměli dávat do horké trouby. Můžete ho ale využít jinak, aniž byste škodili svému zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Levnější drátěnka na připáleniny

Kousek alobalu zmuchlaný do kuličky se totiž vyplatí mít vedle kuchyňského dřezu, ve kterém myjeme nádobí. Ukázalo se, že právě hliníková fólie umí skvěle odstraňovat nejen mastnotu a nečistoty, ale také připáleniny z nádobí a pánví, které jdou jen velmi těžko odstranit. Alobal se tak stane vaším novým pomocníkem a snadno jím můžete nahradit například drátěnku.

Navíc vyjde mnohem levněji. S alobalem můžete čarovat ještě jinak, protože díky němu předejdete ucpanému odtoku. Odtok stačí vyložit alobalem a poté do něj můžete vylít přebytečný olej. Nedělejte tak ale často, protože i tak může olej poškodit trubky. Raději ho vylijte do nádoby, kterou pak vyhodíte do určeného kontejneru.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/aluminum-foil-cleaning/