Woman Bed

Kuří oka dokážou způsobit skutečné utrpení. Stačí přitom málo a už se nikdy neobjeví

Kuří oka nemusí být velkým problémem, na druhou stranu ale není vhodné je na nohou nechávat, protože působí nevzhledně a v létě by tak byly hodně vidět. Tvoří se nejen ze špatných bot, ale ženy trpí na tyto potíže častěji, protože rády nosí podpatky nebo boty na klínku. Kromě toho mohou kuří oka znamenat i jinou nemoc. Jak je vyléčit a jak o sebe preventivně dbát, aby se již neobjevily?

Co to jsou vlastně kuří oka?

Kuří oka jsou charakteristická tvrdou a hrubou epidermis. Mají krémově žlutou barvu a také kruhový nebo oválný tvar. Poznáte je nejen podle toho, že se často objevují na patě nebo na chodidle, ale také podle toho, že pálí nebo svědí. Bohužel neléčená kuří oka pak mohou vést i k zánětu, který se dostane do nohy. Mnoho lidí si kuří oka plete s mozoly. Vypadají velmi podobně, ale jsou jinak velká. Alespoň jednou v životě se s kuřími oky setkal každý dospělý.

S věkem se ale kuří oka mnohem hůře léčí, na druhou stranu se ale častěji objevují. Jak tedy na ně? Důvodů, proč se tvoří, je skutečně mnoho. Objevují se u lidí, kteří zvolili špatnou velikost obuvi, ale také u těch, kteří nosí obuv na holých nohách bez ponožek. Kromě toho se ale kuří oka mohou tvořit také z důvodu jiných nemocí, jako je cukrovka, ploché chodidlo nebo patní ostruhy. Proto je potřeba je co nejrychleji vyléčit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakými domácími prostředky vyléčíte kuří oka?

Léčba kuřích ok závisí na mnoha faktorech. Je důležité nosit vhodnou obuv a vždy do ní oblékat ponožky. Kuří oka jsou malá a ze začátku vás nebudou bolet, proto se vyplatí zajít do lékárny a pořídit náplasti nebo prostředky, které pomohou. Pomoci ale mohou také ty domácí, které jsou nejen dostupnější, ale také mnohem levnější.

Kromě toho se vyplatí pravidelně navštěvovat pedikérku, to bude udržovat chodidla zdravá a pak vás nic jako kuří oko nepřekvapí. Co se týče domácích metod léčby, můžete použít například vodu s jedlou sodou, která změkčuje pokožku nohou.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/corns-and-calluses/symptoms-causes/syc-20355946