1024px Corns[1]

Kuří oka máme kvůli špatné obuvi, ale i nesprávné technice jejího obouvání. První pomocí je mazání, ale ne každý krém je ten pravý

Mnohdy stačí pár desítek minut v nesprávných botách a objeví se něco velmi nepříjemného. Známé zranění, kterému se říká kuří oko. Přitom lze problému nejenom snadno předcházet, ale pokud už se objeví, je možné se potíží i celkem jednoduše zbavit. Jak? Hlavní příčinou vzniku mozolů je nošení naprosto nevhodné obuvi a celodenní stání na vysokých podpatcích. Pokud se chcete vyhnout tomuto nepříjemnému problému, musíte začít prevencí. Zapomeňte na:

  • těsné a úzké boty,
  • jehlové podpatky.

Když už potřebujete řešit vznikající problém

Pokud na svých nohách již nějakou dobu pozorujete nežádoucí změny, začněte s péčí sami doma. Pravidelné namáčení a zvlhčování pokožky vám pomůže eliminovat hromadění zrohovatělé kůže. Aspoň jednou týdně dopřejte vašim nožkám koupel. Do teplé vody přijdete změkčovací sůl. Po změknutí kůže můžete k jejímu odstranění použít škrabku na nohy nebo pemzu.

Mazat, mazat, mazat

Vhodnou prevencí je i používání krémů, které obsahují močovinu, glycerin, alantoin, heřmánek, kyselinu salicylovou a vitamin A. V každé lékárně také seženete speciální náplasti, které obsahují výše zmíněné látky. Náplast bude postižené místo chránit proti dalším oděrům a zároveň ho začne léčit. Další účinnou zbraň představují exfoliační ponožky. Jejich pravidelné používání zabrání i vzniku nových kuřích ok.

Zdroj obrázku: Pixabay

A co obklady

Vhodné jsou i domácí zábaly. Můžete použít list aloe nebo kousek citronu, zázvoru či cibule. Potravinu přitiskněte na mozol, přelepte ji náplastí a převažte obvazem. Zábal obměňujte dvakrát denně, dokud není kůže měkká. Pomoct může i pasta připravená z aspirinu a trošky vody. Výslednou směsí namažte kuří oko. Po chvíli by měl mozol změknout a můžete ho pohodlně oškrábat.

Pokud nic z výše uvedeného nepomáhá, budete se muset obrátit na lékaře. Pravidelná pedikúra (domácí či v salonu) a nošení ortopedické obuvi je nejlepší cestou, jak se vzniku kuřích ok vyhnout. Někdo doporučuje i ortopedické vložky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/foot-corn