Kuří oka nebo bradavice vyléčíte i sami doma. Účinky domácí medicíny překvapí

Jestli nevíte, jak se zbavit kuřího oka nebo bradavice, můžete vyzkoušet několik domácích prostředků, které opravdu fungují. Populárním léčivem je například kyselina salicylová, která se používá právě do profesionálních krémů nebo náplastí na puchýřky či bradavice. Pomocí aspirinu si můžete i doma vyrobit lék, který vás zbaví trápení.

Doma si vyrobte speciální pastu a budete mít brzy po problému

Jako první krok si připravte pastu, kterou budete na bradavice nebo puchýřky potřebovat. Na ni rozmačkejte pomocí vidličky nebo nože 4 tablety obyčejného aspirinu a vytvořte velmi jemný prášek. Nepoužívejte k výrobě aspirin ve formě šumáku, ale ten v tabletách, které se musí polykat. Je to velmi důležité, aby měla pasta správnou konzistenci.

Zdroj obrázku: Freepik

Vodu nalijte do menší sklenice a přidejte šťávu z poloviny citronu. Všechno smíchejte s aspirinem a zamíchejte, abyste získali hustou pastu. Dalším krokem je příprava samotných nohou, aby mohla pasta dobře zafungovat. Umyjte a osušte si nohy a místa, na která budete pastu aplikovat. Naneste pastu na kuří oka nebo bradavice, zakryjte gázou a přilepte náplastí, aby dobře držela.

Léčbu je potřeba opakovat alespoň dvakrát týdně

Po nanesení pasty si oblečte bavlněné ponožky, nechte asi 30 minut působit a poté pastu omyjte teplou vodou. Vezměte si pemzu a minutu otírejte puchýře, abyste odstranili přebytečnou kůži. Opláchněte a nohy znovu osušte. Tento postup opakujte dvakrát týdně a po nějaké době byste měli vidět výsledky, které budou překvapivé.

Zdroj obrázku: Freepik

Na kuří oka ale bude dobře fungovat také jedlá soda. Kuří oko, na rozdíl od bradavice, je hodně bolestivý problém. Do koupele nohou si proto přidejte jedlou sodu, na kuří oko přímo můžete položit kousek citronu nebo česneku, který předtím namočte do citronové šťávy nebo octa. Zdravá kůže se ale může podráždit, proto dávejte pozor, abyste přísady dávali přímo na kuří oko.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-corns#_noHeaderPrefixedContent