bale-1352365_1280

Kuří oka nebo haluxy bývají bolestivé, léčba však není složitá a začít lze kdykoliv

Máte na nohách kuří oka nebo haluxy? Obojí je velmi nepříjemné a bolestivé, proto není divu, že vymýšlíte všechny možné způsoby, jak se těchto zdravotních problémů zbavit. Zkuste tyto jednoduché způsoby, které jsou efektivní a pomáhají.

Bojujte proti kuřím okům a haluxům

Kuří oka a haluxy začínají především u nevhodné obuvi. Proto jako první zjistěte, které boty vás tlačí a ty rozhodně vyměňte za pohodlné. Takové komfortní boty by vás neměly tlačit zepředu, zezadu, ze strany, shora a ani zdola. A to bez ohledu na to, jaké boty kupujete. Ať už to jsou sandále, baleríny, pantofle, lodičky či botasky, žádné jednoznačně nesmí tlačit. Měli byste být schopni pohybovat prsty na nohou a jakékoliv zakopnutí či naražení by měly absorbovat boty. 

Co jsou haluxy?

Halux neboli Hallux Valgus, takzvaný vbočený palec, patří mezi deformity přední části nohou. Vzniká především ze špatné obuvi. Kloub začne bolet, síla přenášená na nohy se mění a po čase vznikají takzvané deformity – ztuhlý palec, kladívkové prsty a začervenání. Kromě nevhodného obouvání mohou být haluxy zapříčiněny geneticky.  

Zdroj obrázku: Pixabay

Exfoliační ponožky

Jedná se o silnější ponožky, které mají zvláčňující vlastnosti. Seženete je v lékárnách či na e-‍shopech. Tyto ponožky byste si měli na nohy navléci každý den před spaním. Doporučujeme přidat na kuří oko plátek citronu a navléct si ponožky. Po jednom až dvou týdnech používání ponožek a citronu by se mělo kuří oko začít odlupovat.

Haluxy

V takových případech doporučujeme v lékárně nebo opět na e-shopu zakoupit korekční tejpovací ponožky, které poslouží na vbočený palec. Takové ponožky působí silou na postižené místo a vrací je do přirozené polohy.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-corns