Kvasnice3

Kvasnice prospívají celému tělu, a mohou dokonce zlepšit náladu. Vyzkoušejte jejich účinky i vy

Kvasnice jsou velmi důležitou složkou pro pečení čehokoli, co je potřeba nechat vykynout. Používají se pro přípravu sladkých i slaných pokrmů. Existuje ovšem mnohem více druhů kvasnic, najdeme je v zakysaných mléčných výrobcích, pivu, ale také třeba vínu. Není také žádným tajemstvím, že jsou kvasnice velmi zdravé pro naše tělo. Obsahují mnoho vitaminu B, kyseliny listové i biotinu. Proč bychom měli konzumovat kvasnice? Jak mohou být pro naše tělo přínosné z hlediska našeho zdraví? Dozvíte se níže.

Zdroj obrázku: Freepik

Prospěch kvasnic pro lidské tělo

Jak již bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, neexistují jen pivovarské kvasnice a kvasnice v pečivu. Známe jich mnohem více. Najdeme je třeba i v zakysaných mléčných výrobcích nebo ve vínu, to může být pro mnoho lidí nová informace. Kvasnice jsou pro lidské tělo velmi důležité, protože obsahují velké množství látek, které se zasluhují nejen o zdraví našeho těla, ale také o jeho krásný vzhled. Nejvíce zastoupená je v kvasnicích řada vitaminu B. Dále obsahují také stopy biotinu a kyseliny listové, která se stará o zdravý a krásný vzhled pokožky, vlasů i nehtů. Pokud řešíte problémy s pokožkou, mezi které patří například výskyt akné, ucpaných pórů či suchá pokožka, pomůže vám pleťová maska vyrobená z kvasnic. Možná vás překvapí, že dnes můžete koupit i kvasnice tekuté, které mohou sloužit jako skvělý doplněk stravy, pokud vás trápí nějaké z výše zmíněných problémů.

Zdroj obrázku: Freepik

Tekuté kvasnice

Pokud byste si rádi koupili tekuté kvasnice, poptejte se po nich v lékárně, určitě se vám je tam podaří koupit. Pokud je budete užívat vnitřně přidané do vody nebo do mléka, mohou vám pomoci s různými problémy jako je suchá pokožka, akné, ekzémy, ale také s nepřetržitou únavou a negativními pocity. Kvasnice jsou opravdu všestranným pomocníkem pro lidské tělo. Kromě vitaminu B jsou kvasnice bohaté na další důležité látky, zejména železo, hořčík, zinek a draslík.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-yeast-and-your-body