Kvasnicový nápoj nastartuje den lépe než káva. Pokožka bude zářit na dálku

Kvasnice jsou vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů. Ne každý však ví, že je lze použít nejen v kuchyni. Tyto jednobuněčné houby jsou také ideální pro péči o pokožku a vlasy. Můžete si z nich připravit domácí kosmetiku a nápoje, abyste zlepšili stav pokožky.

Vlastnosti droždí

Droždí je přísada, která by se měla objevit nejen v naší kuchyni, ale i v domácí lékárničce a kosmetické tašce. Ne každý ví, že kvasinky nebo vlastně jednobuněčné houby jsou cenným zdrojem látek důležitých pro naše tělo. Kvasinky jsou bohaté zejména na vitamín B1, B2, B3, B4, B5 a B7. Dodají i draslík, vápník, hořčík a zinek.

Díky svému vynikajícímu složení je droždí nejen součástí potravinářských výrobků, ale také doplňků výživy. Doporučují se například v případě problémů s imunitou i při poruchách trávicího systému. Například při silné plynatosti, bolesti břicha, zvracení nebo průjmu. Stojí za to vědět, že kvasinky se používají také v kosmetickém průmyslu. Můžeme je najít například v kosmetice pro péči o vlasy nebo obličej.

Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace kvasnicového nápoje

Můžete si velmi jednoduše připravit vlastní kosmetiku a lektvary z kvasnic. Jsou všeobecně dostupné, přírodní, a co je důležité, také levné. Kvasnice se nejčastěji používají pro domácí masku, ale ne každý ví, že z nich můžete připravit i speciální nápoj. Tento nápoj má léčivý účinek. Pomáhá v případě otravy jídlem, nepříjemné plynatosti nebo bolesti břicha. Ale jeho působení potěší i lidi, kteří pečují o krásnou a zdravou pokožku.

Kvasnicový nápoj konzumovaný nalačno účinně sníží chuť k jídlu, proto se doporučuje lidem při redukční dietě. Pití nápoje z kvasinek dokáže snížit únavu, dodat energii a pozitivně ovlivnit pohodu. Příprava je velmi jednoduchá, stačí, když rozpustíte 1/3 kostky droždí ve sklenici teplého mléka nebo vody. Po důkladném promíchání je nápoj připraven ke konzumaci. Pokud užíváte léky, poraďte se před konzumací nápoje s vaším lékařem.

Zdroj: https://www.hollandandbarrett.com/the-health-hub/food-drink/nutrition/health-benefits-of-nutritional-yeast/