Close Up Woman Pain Having Sore Throat

Kvůli bolesti v krku chodí do lékárny jen ten, kdo nezná mnohem lepší způsoby léčení

Bolest v krku se nejčastěji objevuje na podzim a během zimy, ale přepadnout vás může kdykoli. Jedná se o jedno z nejotravnějších běžných onemocnění, kterými můžete trpět. Většina lidí ihned běží do lékárny pro pastilky proti kašli nebo nějaký sirup. Vyzkoušejte domácí metody z přírodních surovin a zaručeně nebudete litovat. Fungují stejně dobře, zaplatíte za ně jen zlomek ceny a nebudete riskovat žádné vedlejší účinky.

Zázvor a česnek jsou první pomocí

Zázvor je často první volbou každého, u koho se objeví bolesti v krku nebo nachlazení. Tato surovina má mnoho vlastností, které dokáží podpořit vaše zdraví. Mimo jiné pomáhá zklidnit menstruační křeče. Nejlepším řešením je přidat čerstvé zázvorové oddenky do čaje nebo rozžvýkat tenký plátek zázvoru v ústech. Chuť nápoje se zázvorem můžete zjemnit citronem nebo malým množstvím medu.

Česnek je velmi známý svými antibakteriálními vlastnostmi. Můžete jej přitom použít i během nachlazení. Nejlepší je konzumovat ho čerstvý v syrovém stavu každý den během nemoci. Při bolesti v krku se doporučuje jeho cucání, protože česnek obsahuje allicin, který má antivirové a antibakteriální vlastnosti. Rychle vám proto uleví od bolesti a urychlí proces léčby.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky vám rychle a efektivně pomohou od potíží

Možná o tom ani nevíte, ale tymián je součástí mnoha léků na bolest v krku a chrapot. Tak proč ho nevyužít přímo? Čerstvý tymián dejte do hrnce, zalijte vroucí vodou a nechte několik minut pod poklicí. Poté tekutinu přeceďte a smíchejte s trochou olivového oleje. Získáte teplý nálev, který byste měli kloktat a poté vyplivnout. Nikdy ho nepolykejte, protože vnitřně je tymiánový olej toxický. Po několika kloktáních sami pocítíte velký rozdíl.

Další možností je léčivá šalvěj. O této bylince jste již jistě slyšeli a mnoho lidí si ji velmi cení pro její neuvěřitelně blahodárné vlastnosti. Šalvěj působí dezinfekčně a brání množení bakterií ve vašem těle. Stejně jako u tymiánu si z ní připravte vývar, které budete posléze kloktat. Ani tuto tekutinu nepolykejte, protože k tomu není určena a mohlo by vám být špatně od žaludku.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/318631