Housewife Woman Hand Holding Clothes Inside Washing Machine Laundry Room

Kvůli některým problémům při praní nemusí oblečení svěže vonět

Všichni očekáváme, že nám bude oblečení nádherně vonět, když do pračky přidáme aviváž. Někdy se ale stane, že si pračka aviváž vůbec nevezme. Základní chyby, které můžete udělat při praní, mohou omezit efektivitu tohoto spotřebiče a časem také zkrátí jeho životnost. Naučte se, jak správně prát a budou se mít mnohem lépe vaše oděvy i pračka.

Příliš mnoho aviváže

Velkou chybou, které se může dopustit každý z nás, je příliš mnoho vůně. Možná si myslíte, že čím více jí použijete, tím lépe bude oblečení vonět. Opak je pravdou. Nejenže budete přetěžovat pračku, ale také se aviváž nalepí na látky. Tím pádem bude oblečení nepříjemně na dotek, až si ho vezmete na sebe. Vždy dodržujte doporučení pro dávkování od výrobce a všechno bude v pořádku.

Špinavá zásuvka na prací prostředek

Čištění pračky mnoho z nás odkládá a nakonec stejně zapomeneme na zásuvku na prací prostředek. Nečistoty mohou být jasným důvodem, proč si pračka nebere aviváž ze zásobníku. Zkontrolujte stav svého dávkovače. Ideálně byste ji měli čistit jednou za měsíc. Stačí ji namočit do teplé vody, přidat pár kapek prostředku na mytí nádobí a vydrhnout kartáčkem.

cropped-shot-woman-load-washing-machine-doing-laundry-home-cleaning-housework-concept
Zdroj obrázku: Freepik

Nefunkční přívodní hadice

Problém stále trvá? Zkontrolujte přívodní hadici. Podívejte se, jestli není hadice prasklá nebo zkroucená. Může se také stát, že se v ní nachází nějaké nečistoty, které ovlivňují tlak vody. V takovém případě ji musíte vyčistit v umyvadle pod tekoucí vodou. V případě, že je hadice prasklá, ji samozřejmě musíte vyměnit. Díky tomu bude celá pračka fungovat mnohem lépe.

Selhání elektromagnetického ventilu

Elektromagnetický ventil slouží k otevírání a zavírání přívodu vody. Dokonce i drobná porucha tohoto zařízení může způsobit velké potíže. Může mít vliv také na příjem oplachové kapaliny. Poškozený ventil musíte obvykle vyměnit. S trochou šikovnosti to zvládnete sami. Stačí, když si najdete video návod na internetu. Během chvilky vám bude pračka fungovat jako nová.

Zdroj: https://enviroklenz.com/clothes-not-smelling-fresh-after-washing-tackle-pongy-laundry-for-good/