Kvůli prvním šedinám nemusíme ke kadeřníkovi, obarvit vlasy lze i přírodní cestou
Čeká to každého z nás – první šediny, které mohou přijít ve zralém věku vlivem stárnutí a s ním spojené nižší produkce pigmentu, nebo i dříve, klidně ve dvaceti třiceti letech, což je záležitostí genetiky. Může se dokonce stát, že začnou vlasy předčasně šedivět v důsledku silného psychického šoku, ale tyto případy jsou opravdu výjimečné. Pokud se snažíte najít způsob, jak se vyhnout chemickým barvám, které mohou narušit strukturu vlasu, máme pro vás pár rad, jak se šedin zbavit s malou pomocí přírody.
Trpělivost přináší růže
Pokud přistoupíte k barvení vlasů bez syntetických pomocníků, musíte se obrnit notnou dávkou trpělivosti. Barvení probíhá pozvolna a po opakovaném a dlouhodobém používání čistě přírodních ingrediencí. Výsledek však stojí za to – vlasy nejsou zatěžovány zbytečnou chemií a působí zdravě a svěže. Stejně jako u přípravků z drogerií musíte i při tomto způsobu barvení myslet na možné alergické reakce, proto si 48 hodin před aplikací naneste zvolený roztok na předloktí a pozorujte, zda nedochází k otokům či vyrážce.
Přirozený vzhled a zdravé vlasy
Nemusíte se bát, že přírodním obarvením bude vaše kštice působit uměle a nepřirozeně. Přírodní barviva jemně natónují každý vlas a znatelné přechody mezi normálními a šedivými vlasy budou čím dál tím méně viditelné. Nejstarším způsobem tónování vlasů je oplach z dubové kůry. Ten nejen že zakrývá šediny, ale vlasy také vyživuje a hydratuje pokožku, proto je skvělým pomocníkem v boji proti lupům. Tři lžíce dubové kůry zalijte sklenicí vroucí vody a použijte po každém mytí vlasů. Stejné účinky mají i zelené ořechové slupky, kterých stačí hrst povařená v litru vody. Skvělé účinky má také amla, neboli výtažek z indického angreštu, který vlasy ztmaví o jeden odstín a dodá jim potřebnou výživu.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-gray-hair