Diet 695723 1920 (2)

Kvůli snu o štíhlé postavě ženy podstupují drastické diety, některé je mohou i zabít

Štíhlá postava je snem mnoha žen a dívek, některé neváhají v boji za štíhlou postavu zkoušet i diety, které mohou vážně poškodit zdraví. Snížení hmotnosti o pár kilogramů je pak vykoupeno vážnými zdravotními problémy, jejichž léčba může trvat celé měsíce. Na štíhlost neexistuje jednoduchý recept, ale za krásnou postavou stojí vždy zdravý jídelníček a pravidelný pohyb. Diety, které dnes představíme, vhodnou cestou rozhodně nejsou.

Dukanova dieta

Kdo by nechtěl zhubnout v krátkém čase až 20 kg? Velkolepé snížení váhy je v případě Dukanovy diety založeno na konzumaci bílkovin na úkor všech ostatních živin. Je nutné ze stravy zcela vyloučit sacharidy, včetně těch z ovoce a zeleniny. Dočasný úspěch zaručen, slovo dočasně je na místě, protože po ukončení diety dochází k výraznému jo-jo efektu. Dukanova dieta navíc způsobuje přetížení jater a ledvin, přílišné okyselení organismu vede k otokům a bolestem kloubů, a dokonce i k poruchám mozku. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Monodieta

Další dieta, která je úplně k ničemu, ale velmi oblíbená, je monodieta. V čem spočívá? Jednoduše si vyberete jednu potravinu, kterou konzumujete v neomezeném množství. Může se jednat o okurku, banán, jablka, zelí nebo citron. Dieta zaručuje shození kilogramů během krátkého času, ale na úkor nesnesitelného hladu a omezení příjmu živin, které jsou pro lidský organismus nezbytné. Při monodietě dochází k velmi malému příjmu kalorií (cca 1 000 kcal), což způsobuje nedostatečné nasycení, často dochází při dlouhodobém držení této diety k bolestem hlavy, břicha, kožním potížím, vypadávání vlasů nebo anémii. Navíc při návratu k normálnímu jídelníčku dochází rovněž k jo-jo efektu. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tasemnicová dieta

Nelze říci, že se jedná o dietu jako takovou, ale doslova o hazardování se životem. Konzumují se boubele tasemnice, parazit ve střevech roste a likviduje veškerou potravu, co člověk sní. K úbytku váhy dochází opravdu rychle, ale parazit odebírá tělu důležité živiny, vitamíny a minerály. Dochází k intenzivním bolestem břicha, zvracení a průjmu. Nezřídka člověk začne trpět anémií. Tasemnice se však může rozšířit do ostatních orgánů včetně mozku a skončit smrtí.